Katarzyna W. ponownie stanie przed sądem. Będzie odpowiadać za zabójstwo?

Katarzyna W. ponownie stanie przed sądem. Będzie odpowiadać za zabójstwo? fot. redakcja
Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił dzisiaj orzeczenie Sądu Rejonowego w Braniewie w sprawie Katarzyny W. skazanej na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej nowo narodzonej córki. W uzasadnieniu sąd wskazał, że jest szereg dowodów wskazujących, iż oskarżona mogła dopuścić się zbrodni zabójstwa.

Katarzyna W. w październiku 2015 roku na plaży w Starej Pasłęce porzuciła ciało noworodka.  W trakcie postępowania prokuratura ustaliła, że dziecko urodziło się żywe i zmarło na skutek nieudzielenia mu pomocy. Policjanci szybko ustalili kim jest matka dziecka. 18-latka przyznała się do winy i zeznała, że porzuciła martwe dziecko, bo bała się reakcji otoczenia.

 

Rok później (21.12.2016) do Sądu Rejonowego w Braniewie wpłynął wniosek o dobrowolne poddanie się karze (tzw. skazanie bez przeprowadzania rozprawy). Katarzyna W. zaproponowała dla siebie karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat. Z wnioskiem kobiety nie zgodził się jej były partner. Pokrzywdzony ( taki status miał ojciec dziecka), uważał, że Katarzyna W. powinna odpowiadać za zabójstwo. Pełnomocnik poszkodowanego wniósł także o zasądzenie od oskarżonej zadośćuczynienia w kwocie 50 tys. zł.

 

W ubiegłym roku Sąd Rejonowy w Braniewie skazał kobietę za nieumyślne spowodowanie śmierci swojego nowo narodzonego dziecka, na karę roku pozbawianie wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na trzy lata. Z taka decyzją sądu nie zgodził się oskarżyciel posiłkowy, który wniósł apelację.  

 

Dzisiaj ( 23.03) Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok sądu pierwszej instancji. Przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia, sędzia Irena Linkiewicz wskazała, że postępowanie powinno być przeprowadzone w sposób szczegółowy, a zgromadzony materiał dowodowy, musi zostać poszerzony o ewentualne wyjaśnienia oskarżonej, kompleksową opinię psychiatryczną, psychologiczną i ginekologiczną. W opinii sądu wiele dowodów wskazuje, że Katarzyna W. mogła dopuścić się zbrodni zabójstwa z zamiarem ewentualnym. 

 

Zawinęła ciało dziewczynki w bluzę, foliowy worek i porzuciła na plaży

Redakcja TVBraniewo24
Zawinęła ciało dziewczynki w bluzę, foliowy worek i porzuciła na plaży. Dzisiaj usłyszała wyrok
— Redakcja TVBraniewo24
Zarzuty dla matki porzuconego noworodka uzależnione od wyniku sekcji zwłok
— Redakcja TVBraniewo24
Kobieta znalazła ciało noworodka. Sprawę bada prokuratura
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piękna
27.03.2018, 1:18
Piękna
Śmieszy mnie to, że partner robi z siebie poszkodowanego... Jak sąd nawet może brać pod uwagę odwołanie człowieka, który również jest zamieszany w zabójstwo swojego dziecka? Jakim cudem mężczyzna nie widział ciąży swojej kobiety? Jakim cudem pozwolił na to, aby nie poszła do ginekologa i sprawdziła stan dziecka? Jakim cudem nie słyszał, ani nie widział śladów porodu? A teraz udaje wielce poszkodowanego i stara się o odszkodowanie? Skoro jest taki pokrzywdzony i tak bardzo zrozpaczony to dlaczego nie starał się pomóc i wesprzeć dziewczynę, gdy ta była w ciąży skoro zależało mu na dziecku? Najlepiej tylko teraz jedną zrobić winną... Moim zdaniem obydwoje powinni dostać taką samą karę, a na domiar złego, pracę społeczne na rzecz malutkich dzieci, żeby im serce pękło widząc, że pozbawili życia takiego maleństwa...
Gość
26.03.2018, 15:20
Gość
Czas najwyższy na odsiadkę , 18 lat czwarta ciąża i nieświadomość tego że zabiła ? komu ten kit chce wcisnąć. Kara powinna być adekwatna do czynu jakiego się dopuściła. Jak się nogi rozkłada i przy tym nie zabezpiecza to trzeba mieć świadomość tego że można zajść w ciążę , a skoro już się przytrafi to wziąć odpowiedzialność .
Xd
24.03.2018, 22:43
Xd
Jak ktos ma cos do Norberta to niech sie ujawni a nie jako braniewo mieszkanka itp ! Ciekawe jak byście byli na jego miejscu napwewno wiem ze sie domyslal ze jeat w ciazy ale wiem ze by do tego napewno nie dopuścił zeby ktos jak ta ku... zrobila takie cos !!!
Mieszkanka
24.03.2018, 14:48
Mieszkanka
Śmiech ogarnia kiedy czytam w tym reportażu ojciec "poszkodowany". Doskonale wiedział ze dziewczyna jest w ciąży. Rodziła będąc u niego w domu. Kto uwierzy w to ze on nic nie słyszał?! Nie zauważył żadnych śladów porodu!!! I kiedy się obudził pojechał z nią na plaże, nie wiedząc że ma martwego noworodka w aucie?! Ludzie.. przecież oni oboje powinni odpowiadać za smierć dziecka. Jest bardzo wiele niewiadomych. Natomiast nigdy nie uwierzę w te wersje ze on nie ma z tym nic wspólnego i nic nie wiedział
Braniewianka
23.03.2018, 21:53
Braniewianka
Co do Partnera Katarzyny W to Norbert tez jest winny za śmierc swojego dziecka ze sprawy wynika ze rodzila u niego w domu wiec tez powinie odpowiedziec za nie udzielenia pomocy swojemu dziecku i bardzo dobrze wiedział ze jego partnerka jest w ciazy wiec niech nie udaje glubka bo to dziwne mieszkala u niego we Fromborku i pytanie czym dostala sie z Fromborka do Starej Pasłeki? Dziwne ona winna a on biedny poszkodowany i niewinny! Prokurator powinien przyjzec sie uwaznie Norbertowi
Braniewianka
23.03.2018, 21:06
Braniewianka
Gratuluję Sądowi słusznego wyroku!!! Kto z noworodkiem w listopadzie chodzi na plażę? Chyba tylko "morsy"
Braniewo
23.03.2018, 18:24
Braniewo
Wszyscy wiemy że były partner Katarzyny Norbert jest idiotą ale ze ciąży nie zauważył to uposledzony by nawet spostrzegl.