Światowy Dzień Zdrowia w Powiecie Braniewskim

  • 31 marca 2018, 18:57
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Światowy Dzień Zdrowia w Powiecie Braniewskim fot. archiwum organizatora
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie informuje, że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia będzie obchodzony pod hasłem: „Zdrowie dla wszystkich” (Health For All), to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

W 2018 r. tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia powszechnej opieki zdrowotnej, czyli : „Uniwersalne ubezpieczenie zdrowotne: wszyscy, wszędzie” (Universal health coverage: everyone, everywhere).

Powszechna opieka zdrowotna polega na zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie, tam gdzie i kiedy jest to konieczne bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego. Umożliwia wszystkim dostęp do świadczeń zdrowotnych, które są pomocne w zwalczaniu najważniejszych przyczyn chorób i śmierci. Nikt nie powinien wybierać między dobrym stanem zdrowia, a innymi życiowymi potrzebami.

Dostęp do opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i wsparcie finansowe nie tylko sprzyja poprawie zdrowia obywateli i oczekiwanej długości życia, ale także chroni kraje przed epidemiami, wpływa na zmniejszenie ubóstwa i ryzyka głodu, generuje miejsca pracy, wspomaga wzrost gospodarczy i równość płci. Aby opieka zdrowotna miała charakter prawdziwie powszechny, konieczna jest zmiana w myśleniu o systemie opieki zdrowotnej z tej zorientowanej na choroby i instytucje na zorientowaną na ludzi i dla ludzi. Światowy Dzień Zdrowia 2018 to okazja do zorganizowania dialogu na temat poprawy powszechności opieki zdrowotnej w danym kraju (poprzez np. rozszerzenie dostępności opieki, poprawę jakości świadczonych usług medycznych, zredukowanie konieczności odpłatności z własnej kieszeni).

PSSE w Braniewie w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia organizować będzie spotkania, zajęcia edukacyjne, wykłady skupiające się na zagadnieniach związanych z profilaktyką chorób nowotworowych, przeznaczone dla pracowników placówek nauczania i wychowania, rodziców i uczniów w ramach realizowanych programów zdrowotnych, dla pracowników służby zdrowia oraz odbiorców lokalnych mediów.

- Zapraszam wszystkich zainteresowanych na wykłady i proszę o kontakt w celu ustalenia miejsca i terminu spotkania (tel.55 243 23 81) - mówi Beata Rant Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie. 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.