Powiat dopinguje młodych sportowców. Stypendia i nagrody przyznane

fot. redakcja/A.Wiśniewski
Młodzi sportowcy otrzymali stypendia sportowe Powiatu Braniewskiego.

Stypendia sportowe są przyznawane tym zawodnikom, którzy są mieszkańcami powiatu braniewskiego i osiągają wysokie wyniki w swoich dyscyplinach – na arenie krajowej i międzynarodowej. Ich wysokość waha się od 330 do 350 złotych miesięcznie.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wręczono stypendia dziewięciorgu zawodnikom. Dominowało judo i redukcyjne modele pływające. Stypendium otrzymała również zawodniczka unihokeja.

Oprócz stypendiów starosta braniewski Leszek Dziąg i przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Leszek Kłębucki wręczyli dwie nagrody (w wysokości 2 tys. złotych). Otrzymali je siatkarz Karol Redyk (na co dzień grający w I-ligowym zespole AGH Kraków) i Miron Rapita (wieloletni nauczyciel i instruktor modelarstwa, który otrzymał nagrodę za osiągnięcie wysokich wyników sportowych przez podopiecznych).

— Miło mi, że już po raz kolejny mogę wręczyć stypendia oraz nagrody zawodnikom i trenerom za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Serdecznie gratuluję wytrwałości w osiąganiu wyżyn sportowych. Gratuluję również rodzicom, bez wsparcia których ci młodzi ludzie nie osiągnęliby tego wszystkiego, co do tej pory uzyskali. Życzę dalszych sukcesów.

 

Stypendyści:

  • Alicja Dudek, judo. Zawodniczka zajęła V miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Poznaniu oraz V miejsce w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle k/Warszawy.
  • Michał Dudek, judo. Zawodnik zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieży w Kątach Wrocławskich, III miejsce w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Luboniu k/Poznania, V miejsce w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle k/Warszawy i również V miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Opolu.
  • Wiktor Kumidor, judo. Zajął III miejsce podczas XVI Międzynarodowego Turnieju International Judo Baltic Cup w Gdyni.
  • Katarzyna Madajewska, judo. Zdobyła I miejsce na XVI Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup w Gdyni, III miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Judo w Opolu i IV miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w Warszawie.
  • Adrian Nowakowski, redukcyjne modele pływające. Zawodnik zdobył III miejsce podczas Mistrzostw Świata Redukcyjnych Modeli Pływających w Ornecie, II miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, III miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej i I miejsce w 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku.
  • Mateusz Nowakowski, redukcyjne modele pływające. Zdobył III miejsce na Mistrzostwach Świata Redukcyjnych Modeli Pływających w Ornecie, I miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, I miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej, I miejsce na 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku i I miejsce podczas 16 Międzynarodowych Zawodów klas NSS o Puchar Langenakera i Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
  • Kacper Ochab, redukcyjne modele pływające. Zawodnik zajął II miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, IV miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej, IV miejsce na 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku i III miejsce podczas 16 Międzynarodowych Zawodów klas NSS o Puchar Langenakera i Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
  • Maciej Gronczewski, redukcyjne modele pływające. Zawodnik zdobył I miejsce na Mistrzostwach Świata Redukcyjnych Modeli Pływających w Ornecie, II miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, I miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej, I miejsce na 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku oraz II miejsce na 16 Międzynarodowych Zawodach klas NSS o Puchar Langenakera i Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
  • Wiktoria Targońska, unihokej. Zdobywczyni I miejsca na Mistrzostwach Polski w Unihokeju w Nowym Targu.

 

Kto może dostać stypendium?

Aby otrzymać stypendium sportowe należy m.in. osiągać wysokie wyniki w sporcie. Należy też złożyć wniosek o przyznanie stypendium. Kwestie te szczegółowo reguluje Uchwała Rady Powiatu Braniewskiego w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych Powiatu Braniewskiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe.

Regulamin przyznawania stypendiów

W. Andrearczyk/Starostwo Powiatowe w Braniewie
Powiat dopinguje młodych sportowców. Stypendia i nagrody przyznane
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (27)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
18.06.2018, 14:05
Kibic
Szkoda ze lekkoatletyka jest pomojana
takie tam
06.04.2018, 7:38
takie tam
Mam jedno zasadnicze pytanie: czy zarząd powiatu - w liczbie 5 osób wraz z całą radą czymkolwiek się zajmuję oprócz przyznawania stypendiów, wręczania kwiatów i składania kwiatów przy różnych okazjach???????
mieszkaniec
05.04.2018, 22:12
mieszkaniec
wiwat Powiat Braniewo wiwat sportowcy z Braniewa można wiele zrobić i wiele osiągnąć