Błażej Stelmarski laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

fot. archiwum szkoły
Błażej Stelmarski, uczeń Gimnazjum nr 1 w Braniewie kolejny raz, może śmiało powtórzyć słowa Juliusza Cezara ,,veni, vidi, vici”. Błażej został laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Olsztynie z 4 przedmiotów: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii i historii. Z historii uplasował się na I miejscu w województwie w ubiegłym roku szkolnym, będąc uczniem klasy II.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowały: polonistka A. Wolanowska, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie J. Sulkowska, nauczycielka geografii A. Sokalska. Osiągnięcie to zapewnia uczniowi zwolnienie z pisania egzaminu gimnazjalnego z zakresu ww. przedmiotów i przyjęcie do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Sukces odniósł również Paweł Bukowski - uzyskał tytuł finalisty z Języka Angielskiego, przygotowując się pod kierunkiem anglistki M. Limanowskiej.

 

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe są organizowane z myślą o uczniach zdolnych. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy serdecznie uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielkom.

 

 - Życzymy Błażejowi i Pawłowi dalszych sukcesów i rozwijania pasji humanistycznych i językowych - mówi Aleksandra Wolanowska z Gimnazjum nr 1 w Braniewie

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.