Włamali się do warzywniaka. Grozi im kara do 10 lat więzienia

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lata, podejrzanych o kradzież z włamaniem do sklepu z warzywami oraz o usiłowanie kradzieży z włamaniem do obiektu handlowego w Braniewie. Łup mężczyzn oszacowano na ponad 750 zł.

W poniedziałek, (09.04.2018 r.) w godzinach porannych dyżurny braniewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do warzywniaka na terenie miasta Braniewa. Policjanci będący na miejscu ustalili, że sprawcy wybili szybę kamieniem, a następnie dostali się do środka skąd ukradli m.in. zupki chińskie, przyprawy do mięs, gumy do żucia i nasiona na łączną kwotę ponad 750 zł.

Tej samej nocy, mężczyźni próbowali włamać się do kolejnego sklepu. Jednak tym razem włamywaczy spłoszył alarm, który włączył się kiedy sprawcy przecięli poszycie dachu.  

- Policjanci wydziału kryminalnego przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, ustalili i zatrzymali sprawców. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - informuje sierż.szt. Damian Sorkowicz z KPP w Braniewie.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.