Urzędnicy ze skarbówki pomogą rozliczyć i wysłać PIT

  • 13 kwietnia 2018, 9:37
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Urzędnicy ze skarbówki pomogą rozliczyć i wysłać PIT fot. archiwum redakcji
Trwa ogólnopolska kampania informacyjna „Szybki PIT", w ramach której podatnicy mogą liczyć na udogodnienia oraz pomoc przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Braniewie informuje, iż w związku z trwającą akcją rozliczeń rocznych za 2017 r. uruchomiono telefoniczne punkty informacyjne:

  • Centrala: (55) 243 95 00
  • Informacja (55) 243 95 25

W każdy poniedziałek od godz. 15.00 – 18.00 pracownik urzędu pełni dyżur telefoniczny pod nr telefonu 55 243 95 25.

W dniach od 26 -27 kwietnia 2018 r. zostaną wydłużone do 18.00 godziny pracy urzędu (Sala Obsługi Podatnika) w celu umożliwienia klientom złożenia zeznania rocznego za 2017 r.

Na Sali obsługi podatnika znajduje się stanowisko komputerowe z dostępem do internetu , z którego osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zeznanie podatkowe. W przypadku problemów zostanie udzielony indywidualny instruktaż sporządzenia i wysyłki zeznania.

Można również skorzystać z usługi PFR- czyli wstępnie wypełnionego zeznania .Szczegóły na stronie www.portalpodatkowy.gov.pl.

W terminie  do 16 kwietnia 2018 r. można złożyć ( wyłącznie w formie elektronicznej) wniosek PIT-WZ o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy.

Emeryci i renciści, których rozliczył organ rentowy na formularzu PIT-40A, którzy chcą przekazać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego mogą to uczynić bez składania zeznania, poprzez złożenie oświadczenia na formularzu PIT-OP. Oświadczenie może być złożone w formie elektronicznej lub papierowej.

Zachęcamy każdego kto wypełniając PIT ma problemy i wątpliwości do skorzystania ze strony www.szybkipit.pl gdzie istnieje możliwość wysyłania zapytań e-mailowych poprzez formularz „ zadaj pytanie ekspertowi”. Pamiętajmy, że im szybciej wypełnisz PIT, tym szybciej dostaniesz zwrot podatku.

Ustawowy termin rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 rok upływa z dniem 30.04.2018 r.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.