Wiózł papierosy z przemytu. Stracił towar i samochód

  • 13 kwietnia 2018, 11:38
  • Informacja prasowa SG
  • Na sygnale
Wiózł papierosy z przemytu. Stracił towar i samochód fot. SG
Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali do kontroli drogowej w gminie Pasłęk Audi A6. Okazało się, że kierowca wiózł w swoim aucie papierosy z przemytu o wartości blisko 33 tys.zł.

49-latek został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej tuż po godzinie 15. Mieszkaniec powiatu lidzbarskiego na siedzeniach oraz w bagażniku pojazdu przewoził ponad 47 tys. sztuk nielegalnych papierosów różnych marek. Mężczyzna przyznał, że wyroby akcyzowe należą do niego.

- Nielegalny towar został zdeponowany, a Audi A6 o szacunkowej wartości 27 tys. zł, którym podróżował mężczyzna zabezpieczono na poczet przyszłych kar - informuje por. SG Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy W-MOSG. Mężczyzna poniesie także odpowiedzialność karno-skarbową.

 

Informacja prasowa SG

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec Braniewa
14.04.2018, 9:24
Mieszkaniec Braniewa
Zaraz, zaraz. Jaki "przemyt"? Przecież Polska Zjednoczona Partia Premii i Stołków wycięła Mały Ruch Graniczny z Rosją właśnie po to, żeby pokazać jak skutecznie potrafi walczyć z przemytem. Przecież to podobno w czasach MRG był przemyt, a Wy tu piszecie o "przemycie ". Nieładnie tak pisać o czymś czego przecież nie ma.