Dwa wypadki i ciężarówka w rowie - pracowity piątek braniewskich strażaków

  • 23 kwietnia 2018, 14:16
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie
  • Na sygnale
Dwa wypadki i ciężarówka w rowie - pracowity piątek braniewskich strażaków fot. PSP w Braniewie
W piątkowy wieczór, na terenie powiatu braniewskiego doszło do 3 zdarzeń drogowych, które wymagały interwencji służb ratowniczych.

Pierwsze groźne zdarzenie drogowe z udziałem hondy odnotowano około północy w miejscowości Gronowo gm. Braniewo. Auto z niewyjaśnionych przyczyn wypadło z drogi krajowej nr 54, rozbijając się w przydrożnym rowie. Spośród dwóch osób podróżujących samochodem jedna wymagała pomocy medycznej i została przewiezione przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na miejsce wypadku skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

W krótkim odstępie czasu odnotowano kolejne zdarzenie. W pobliżu miejscowości Jędrychowo gm. Frombork. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i powiatowej doszło do zderzenia bmw oraz renault. Na miejscu oprócz policjantów obecni byli również strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Jędrychowo.

Około godz. 04:00 w pobliżu miejscowości Glinka gm. Braniewo doszło do kolejnego wypadku, tym razem z udziałem pojazdu ciężarowego. Kierujący pojazdem ciężarowym na łuku drogi krajowej nr 54 zjechał do rowu. Strażacy oprócz zabezpieczenia i oświetlenia miejsca wypadku, odłączyli akumulator w ciągniku siodłowym a następnie przepompowali wyciekające paliwo z agregatu chłodniczego naczepy. Działania przez ponad godzinę prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (6)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Emeryt 2
24.04.2018, 7:44
Emeryt 2
mam cichą nadzieję że w tych dwóch pierwszych zdarzeniach nasi dzielni strażacy również odłączyli akumulator .dziękuję
Emeryt
23.04.2018, 17:10
Emeryt
Honda szybsza niz wyglada