Majówka 2018 w Braniewie - gdzie się wybrać?

Rozpoczyna się długi majowy weekend. Jak co roku jest to świetna okazja do rodzinnego wypoczynku. Ładna pogoda sprzyja wyjazdom, ale ci którzy zdecydują się zostać w mieście również nie powinni narzekać na brak atrakcji.

Już jutro 1 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 w braniewskim muzeum odbędzie się otwarcie wystawy pn. "Żyliśmy w PRL-u". Wystawie towarzyszyć będzie m.in.  zlot zabytkowych pojazdów.

W środę 2 maja, będziemy świętować Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku jedną z atrakcji będzie piknik, przygotowany przez Braniewskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu, Bibliotekę Publiczną oraz 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej. Wspólną zabawę poprzedzi uroczyste wciągnięcie Flagi państwowej.

  • 14.00 - Uroczyste wciągnięcie  flagi państwowej -  parking przed Bazyliką Mniejszą
  • 14.15 - Piknik patriotyczny - plac przy BCK
  • 16.00 - Koncert muzyki kameralnej zespołu "Pro Musica Antiqua" - Bazylika Mniejsza

Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja tradycyjnie jak co roku rozpoczną się uroczystą Msza Święta w intencji Ojczyzny.

  • 9.30 - Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem kompani honorowej 9BBKPanc. i pocztów sztandarowych.
  • 10.15 - Przemarsz i złożenie kwiatów na Rondzie gen. Andersa oraz Skwerze Sybiraków
  • 11.00 - Spotkanie okolicznościowe i koncert w Braniewskim Centrum Kultury


5 maja miłośnicy książek i dwóch kółek będą mogli się wybrać na rowerową wyprawę z Miejską Biblioteką Publiczną. Odjazdowy Bibliotekarz, to cykliczna impreza, która co roku cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Braniewa.

9.00 - Rajd "Odjazdowy Bibliotekarz". Zapisy do 4 maja w biurze Informacji Turystycznej.

Przez cały długi majowy weekend otwarty będzie również braniewski basen. W tym czasie najmłodsi mogą liczyć na specjalną zniżkę. Do 6 maja dzieci i młodzież w wieku szkolnym zapłacą za godzinny bilet wstępu tylko 5 zł.

Redakcja TVBraniewo24
Majówka 2018 w Braniewie - gdzie się wybrać?
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

J.K
02.05.2018, 17:27
J.K
Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt!!!!!!!!!!!!!!!! wciąga flagę na maszt masztowy Proszę trochę poczytać Ceremoniał!!!!!!!!!