Policjanci podsumowali majówkę

  • 7 maja 2018, 22:59
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Policjanci podsumowali majówkę fot. archiwum redakcji
185 mandatów nałożonych za popełnione wykroczenia drogowe, w tym aż 132 za przekroczenia prędkości, ponad 270 kontroli pojazdów, zatrzymanych 4 pijanych kierowców – to wyniki policyjnych działań ,,Majowy Weekend''.

Za nami długi majowy weekend. Jak zawsze to okres wzmożonej pracy policjantów, która w tym roku rozpoczęła się już 27 kwietnia. W tym czasie funkcjonariusze prowadzili zintensyfikowane działania, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym podczas minionej majówki.

W przeciągu tych dni funkcjonariusze skontrolowali ponad 270 pojazdów. Za łamanie przepisów ruchu drogowego policjanci, w 185 przypadkach dyscyplinowali kierowców mandatami. Zdecydowana większość, bo aż 132 z nich, była rezultatem przekorczeń prędkości przez kierujących. 25-krotnie mandaty otrzymywali ci, którzy pomimo prawnego obowiązku decydowali się podróżówać bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Nieodłącznym elementem kontroli drogowej jest sprawdzenie, czy pojazd, którym porusza się kierowca ma aktualne badanie stanu technicznego. Taka weryfikacja w ciągu majowych działań poskutkowała zatrzymaiem 7 dowodów rejestracyjnych.

 

Poruszając kwestie bezpieczeństwa nie sposób pominąć kwestie zatrzymywania pijanych, nieodpowiedzialnych uczestników ruchu. W trakcie trwania działań policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierowcom. Do ostatnich zatrzymań doszło w miniony piątek oraz sobotę. 4 maja patrol na ul.Moniuszki skontrolował nadjeżdżającego lanosa. Okazało się , że za kierownicą siedział pijany 55-latek. Dzień później, o kolejnym nietrzeźwym kierującym policjantów powiadomił funkcjonariusz służby celno-skarbowej. Z ustaleń patrolu wynika, że obywatel Kazachstanu zgłosił się do odprawy mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.