Pożar w Gładyszach. Pogorzelcy potrzebują pomocy!

Pożar w Gładyszach. Pogorzelcy potrzebują pomocy! fot. PSP w Braniewie
Do poważnego pożaru doszło w sobotę w m. Gładysze. Spłonął dach i wnętrze budynku, w którym mieszkały 3 rodziny. Dach nad głową straciło łącznie 7 osób.

Zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego otrzymaliśmy w sobotę 19 maja około 12.00 - informuje dowódca JRG PSP w Braniewie mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek.  Pierwsi na miejsce dotarli strażacy - ochotnicy z Gminy Wilczęta, którzy po upewnieniu się, że wewnątrz budynku nie ma lokatorów rozpoczęli działania gaśnicze. Chwilę później dojeżdżały kolejne zastępy strażaków. Mimo 3 godzinnej akcji gaśniczej, w której wzięło udział ponad 40 strażaków, żywioł strawił część dachu, poddasze i  wyposażenie znajdujących się tam mieszkań.  

W wyniku pożaru dach nad głową straciło 7 osób - w tym rodzina z trójką małych dzieci. Pomoc pogorzelcom zaoferowała gmina.

-  W pierwszej kolejności zabezpieczaliśmy lokal dla poszkodowanych osób. Obecnie wszyscy przebywają u swoich krewnych - mówi Beata Andrzejczuk wójt Gminy Wilczęta. - Dzisiaj czekamy na specjalistę z zakresu budownictwa, żeby ocenił wstępnie stan tego budynku, czy jest możliwa jego odbudowa. Wówczas zorganizujemy zbiórkę i będziemy szukali możliwości wsparcia finansowego - dodaje Andrzejczuk.  

W wielorodzinnym budynku znajdowały się cztery mieszkania. W jednym mieszkała samotna, 85-letnia kobieta. Drugie zajmował starszy mężczyzna. W trzecim - na parterze i poddaszu mieszkała pięcioosobowa rodzina. Małżeństwo z dwójką chłopców w wieku 7 i 3 lat oraz kilkumiesięczna dziewczynka. Czwarty lokal był niezamieszkany.  

Jak informuje kierownik GOPS-u Danuta Królikiewicz poszkodowani mieszkańcy Gładysz mogą liczyć na pomoc rzeczową i finansową. Obecnie pracownicy socjalni przeprowadzają wywiady z pogorzelcami w zakresie potrzeb.

 

Pilnie potrzebne ubranka dla dzieci!

W najgorszej sytuacji jest pięcioosobowa rodzina z dziećmi. Dziecięce pokoje zlokalizowane na poddaszu spłonęły doszczętnie,  a wraz z nimi wyposażenie - meble, odzież i zabawki. Pilnie potrzeba jest odzież dla chłopców w wieku 7 i 3 lat oraz ubranka dla kilkumiesięcznej dziewczynki. Przyda się również łóżeczko i tapczaniki dla chłopców.  Potrzebne są także środki czystości. 

Pomoc dla pogorzelców koordynuje Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej.  Jeżeli ktoś może pomóc proszony jest o kontakt telefoniczny pod nr tel. 552487529. 

 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (12)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

domino1
21.05.2018, 19:14
domino1
No to jak Pani kierownik obiecała , to niech dotrzyma słowa . Nie gadać tylko działać.
Boss
21.05.2018, 16:34
Boss
Sprawka blina,do gnoju z nim
Prawdiwy obywatel
21.05.2018, 16:21
Prawdiwy obywatel
Czasem tam blin nie grasowaĺ?