Komisarz Tadeusz Telenga oficjalnie komendantem braniewskiej policji

Komisarz Tadeusz Telenga oficjalnie komendantem braniewskiej policji fot. redakcja
W czwartek 17 maja w braniewskiej komendzie policji odbyła się uroczystość powołania kom. Tadeusza Telengi na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie. Nowy komendant, to funkcjonariusz z 15-letnim stażem służby. Od początku swojej kariery związany jest z braniewską jednostką policji.

W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze policji, pracownicy komendy, samorządowcy oraz zaproszeni goście. Nominację na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie kom. Tadeuszowi Telendze wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek.

 

Kom. Tadeusz Telenga służbę w policji rozpoczął w 2003 roku. Od początku związany był z Wydziałem Kryminalnym braniewskiej komendy policji. W 2013 r. objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego. Od lipca ubiegłego roku najpierw pełnił obowiązki I zastępcy, a następnie przez ostatnie 6 miesięcy obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie. Nowy szef braniewskiej jednostki ma 43 lata, jest żonaty, ma troje dzieci. w 2015 r. został odznaczony Brązową Odznaką ,,Zasłużony Policjant''. Za zasługi w zakresie pożarnictwa otrzymał brązowy medal. Kom. Telenga jest także honorowym dawcą krwi.

 

Redakcja TVBraniewo24
Komisarz Tadeusz Telenga oficjalnie komendantem braniewskiej policji
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (20)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.