Policyjny pościg ulicami Braniewa

  • 21 maja 2018, 19:43
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Policyjny pościg ulicami Braniewa fot. archiwum redakcji
Uciekający przed policjantami kierowca nie uniknie już odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za 60-latkiem, gdy ten nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz odpowie za dwa przestępstwa. Policjanci przypominają i ostrzegają - nie ma żadnego pobłażania wobec kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu!

W minioną sobotę (19.05) policjanci z braniewskiej drogówki kontrolowali ruch na terenie Gminy Braniewo. O godz. 20:25 funkcjonariusz wydał tarczą sygnał do zatrzymania dla nadjeżdżającego opla. Kierowca jednak nie zareagował, co więcej – zaczął gwałtownie przyśpieszać i odjechał w kierunku Braniewa.

Policjanci, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, ruszyli więc za nim. Siedzący za kierownicą 60-latek uciekał przed funkcjonariuszami ulicami Braniewa. Po chwili został jednak zatrzymany przez policjantów na terenie jednej z okolicznych miejscowości. Mężczyzna był trzeźwy.

- W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że uciekał bo ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że 60-latek do kwietnia 2019 r. nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą - informuje sierż. szt. Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie.

Z miejsca interwencji patrol doprowadził 60-latka wprost do komendy, gdzie kryminalni przedstawili mu dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, a także za jazdę wbrew sądowemu zakazowi. 
 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
24.05.2018, 12:45
Obywatel
Czemu nie piszecie o znalezionym martwym mężczyźnie nad rzeką? ?