E-usługi w Szpitalu Psychiatrycznym we Fromborku

Wstępna kwalifikacja pacjentów do programu terapii uzależnień, porada przez internet czy elektroniczna rejestracja na zabiegi fizjoterapeutyczne - to tylko część z e-usług jakie są dostępne dla pacjentów Szpitala Psychiatrycznego we Fromborku. Od lipca ubiegłego roku placówka realizuje projekt pn. "Doposażenie i wdrożenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w SPSPZOZ we Fromborku" współfinansowany ze środków europejskich.

SP SP ZOZ we Fromborku, jest jednym z trzech szpitali psychiatrycznych zlokalizowanych na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego. Utworzona ponad 60 lat temu placówka może poszczycić się wieloletnią tradycją i doświadczeniem w zakresie leczenia psychiatrycznego. Obecnie szpital we Fromborku, to nowoczesna placówka z wykwalifikowanym personelem, świadcząca usługi medyczne na wysokim poziomie.

W 2007 roku w szpitalu spełnił wymogi w zakresie międzynarodowego systemu zarządzania jakością uzyskując certyfikat ISO 9001. W ciągu ostatnich kilku lat placówka była również wielokrotnie wyróżniana i nagradzana.

Zakład Opieki Zdrowotnej wykorzystuje możliwości jakie dają środki z Unii Europejskiej. Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w obiekcie wykonano system sygnalizacji pożarowej, zakupiono elektroencefalograf, a ostatnio placówka przeszła informatyzację.

Projekt pod nazwą "Doposażenie i wdrożenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w SPSPZOZ we Fromborku" został zrealizowany w ramach Regionalnego Operacyjnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Prace związane z jego wdrożeniem trwały od lipca ubiegłego roku. W ramach projektu w placówce zmodernizowano sieć komputerową i serwerownię szpitala. Zakupiono sprzęt, specjalistyczne oprogramowanie i przeszkolono personel.

- Realizacja projektu przy wsparciu funduszy europejskich pozwoliła na modernizację infrastruktury informatycznej oraz doposażenie oddziałów i izby przyjęć w nowy sprzęt. Nowoczesne narzędzia posłużą do wprowadzenia technologii komunikacyjnych w postaci e-usług, które są od dawna oczekiwane przez naszych pacjentów oraz odpowiadają na zgłaszane przez nich potrzeby - mówi dyrektor szpitala Bogdan Jussis.

Obecnie na stronie szpitala dostępnych jest 5 e-usług - dwie związane są z terapią uzależnień, trzy z działem fizjoterapii. 

Redakcja TVBraniewo24
E-usługi w Szpitalu Psychiatrycznym we Fromborku
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.