Śmiertelne pobicie w Braniewie. Zatrzymano dwóch nastolatków

Kryminalni z Braniewa zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o śmiertelne pobicie 60-letniego mężczyzny i ciężkie uszkodzenie ciała 50-letniej kobiety. Zatrzymani to młodzi chłopcy w wieku 13 i 15 lat. Obaj przyznali się do winy.

Informacje o nieprzytomnej 50-latce leżącej w pobliżu targowiska miejskiego w Braniewie, policjanci otrzymali 16 maja. Około 7.00 rano dyżurnego policji zaalarmowała zaniepokojona kobieta. 
- Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Policjanci udzielili pomocy 50-latce, a następnie wezwali pogotowie - informuje sierż.szt. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Kilkadziesiąt metrów dalej funkcjonariusze znaleźli ciało mężczyzny. 

Jak ustalili śledczy do tragedii doszło dzień wcześniej w godzinach wieczornych. Sprawcy brutalnie pobili 50-letnią kobietę i 60-latka. Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony kamieniem lub kawałkiem betonu. W wyniku odniesionych obrażeń 60-latek zmarł na miejscu. Pobitą, nieprzytomną kobietę znaleziono następnego dnia rano. 50-latka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala w Elblągu. 

W toku podjętych czynności kryminalni wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tragicznymi wydarzeniami. Na początku tygodnia mundurowi zatrzymali dwóch nastolatków. 13 i 15-latek przyznali się do winy. Ze względu na wiek sprawców sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Braniewie. W środę, 23 maja sąd zdecydował o czasowym umieszczeniu 13 i 15-latka w schronisku dla nieletnich. 

- Nieletni się przyznali, wyjaśnili przed sądem najogólniej ujmując okoliczności tego zdarzenia. Sąd stosując wobec nich ten środek tymczasowy nie mógł mieć najmniejszych wątpliwości co do tego, że są oni sprawcami tych czynów karalnych - mówi Rajmund Kobiela z Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Dawid R. i Michał Z. mogą zostać umieszczeni w zakładzie wychowawczym lub poprawczym. Sąd może także przekazać sprawę prokuraturze, wówczas 15-latek będzie odpowiadał za swój czyn jak osoba dorosła.

Redakcja TVBraniewo24
Śmiertelne pobicie w Braniewie. Zatrzymano dwóch nastolatków
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

beakost
20.01.2019, 21:28
beakost
pójdą do poprawczaka a tam jeszcze gorsze zło jak na wolności tam to oswajanie się z patologią i przestępstwami nie ma resocjalizacji w środowisku antyspołecznym dalsza ich droga to zakład karny.
Smutna prawda
05.06.2018, 17:55
Smutna prawda
Takich osób (to nie są już dzieci, nie oszukujmy się) jest niestety sporo. Nie są reformowalni (pomoc psychologa? fikcja - recydywa w PL sięga 80% - spytajcie byle pracownika służby więziennej), ale sąd i tak nic wielkiego im nie zrobi (to nie jest wada prawa tylko wynik działania urzędników zwanych sędziami). Będą coraz bardziej rozbestwieni i zdemoralizowani.
Mimi
31.05.2018, 14:53
Mimi
Matka niech się w końcu dziećmi zajmie... Czas najwyższy... Dzieci od początku bawi ulica wiecznie zaniedbane brudne i same bez opieki.
Ź
28.05.2018, 16:53
Ź
Ludzie zajmijcie się swoim życiem a nigdy nie wiadomo co kogo może spotkać to że ktoś ma więcej dzieci to nie znaczy że patologia 13 latek ma rodzeństwo matka sama ich chowa jest dobra kobieta Stara się zeby było dobrze i nie brakowało niczego może gdzieś błąd popełniła w wychowaniu ale napewno nie chciała tego co się stało ona też to przeżywa i wstyd jej ludziom w oczy spojzec
B
28.05.2018, 16:07
B
Trzeba wyciągnąć wnioski i z młodzieżą pracować, pokazywać wartości, uczyć i wymagać, tak aby takie sytuacje się nie powtarzały... a nie hodować...
Lala
28.05.2018, 15:31
Lala
Tak zostali wychowani nikt nie postarał sie aby to dziecko nauczyc zycia. Pozostawione samo sobie od malego tylko okropna patologia a pozniej rodzi sie wlasnie taka agresja w dziecku. Wstyd ze nikt sie nim nie zajął a w koncu dziecko dopuszcza sie takiej zbrodni co skutkuje na cale zycie.
Tytus
27.05.2018, 23:46
Tytus
Do kamieniołomu
Braniewianin01
27.05.2018, 6:43
Braniewianin01
Tak 15 latek powinien odpowiadać za czyn który zrobił a 13 do poprawczaka pomyście sobie idziecie ulicom i nagle zaczyna cię gonić 15 i 13 latek z cegłom z czego to wynika brak wychowania wiem kto to zrobił ale nie powiem trzeba przeszukać basztę może tam coś będzie
Bunia
26.05.2018, 5:46
Bunia
Podobno ta kobieta nie przeżyła napiszcie coś na ten temat mieszkaniec dojść po tym nie może co się dzieje a co przeżywają osoby pokrzywdzonych? Żeby w tych czasach takie małolaty miały odwagę zrobić taką rzecz? Co będzie jak wyjdą i będą pełnoletni?
M
26.05.2018, 0:18
M
Wychowanie to jedno...Obaj chłopcy nie mają wzorców.Poważne problemy zaczęły się jak zaczęli wąchać,palić i brać co popadnie...Czy warto było zamiatać wybryki pod dywan.Dzieci mają zmarnowane życie nie żyje człowiek