Śmiertelne pobicie w Braniewie. Zatrzymano dwóch nastolatków

Kryminalni z Braniewa zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o śmiertelne pobicie 60-letniego mężczyzny i ciężkie uszkodzenie ciała 50-letniej kobiety. Zatrzymani to młodzi chłopcy w wieku 13 i 15 lat. Obaj przyznali się do winy.

Informacje o nieprzytomnej 50-latce leżącej w pobliżu targowiska miejskiego w Braniewie, policjanci otrzymali 16 maja. Około 7.00 rano dyżurnego policji zaalarmowała zaniepokojona kobieta. 
- Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Policjanci udzielili pomocy 50-latce, a następnie wezwali pogotowie - informuje sierż.szt. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Kilkadziesiąt metrów dalej funkcjonariusze znaleźli ciało mężczyzny. 

Jak ustalili śledczy do tragedii doszło dzień wcześniej w godzinach wieczornych. Sprawcy brutalnie pobili 50-letnią kobietę i 60-latka. Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony kamieniem lub kawałkiem betonu. W wyniku odniesionych obrażeń 60-latek zmarł na miejscu. Pobitą, nieprzytomną kobietę znaleziono następnego dnia rano. 50-latka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala w Elblągu. 

W toku podjętych czynności kryminalni wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tragicznymi wydarzeniami. Na początku tygodnia mundurowi zatrzymali dwóch nastolatków. 13 i 15-latek przyznali się do winy. Ze względu na wiek sprawców sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Braniewie. W środę, 23 maja sąd zdecydował o czasowym umieszczeniu 13 i 15-latka w schronisku dla nieletnich. 

- Nieletni się przyznali, wyjaśnili przed sądem najogólniej ujmując okoliczności tego zdarzenia. Sąd stosując wobec nich ten środek tymczasowy nie mógł mieć najmniejszych wątpliwości co do tego, że są oni sprawcami tych czynów karalnych - mówi Rajmund Kobiela z Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Dawid R. i Michał Z. mogą zostać umieszczeni w zakładzie wychowawczym lub poprawczym. Sąd może także przekazać sprawę prokuraturze, wówczas 15-latek będzie odpowiadał za swój czyn jak osoba dorosła.

Redakcja TVBraniewo24
Śmiertelne pobicie w Braniewie. Zatrzymano dwóch nastolatków
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Smutna prawda
05.06.2018, 17:55
Smutna prawda
Takich osób (to nie są już dzieci, nie oszukujmy się) jest niestety sporo. Nie są reformowalni (pomoc psychologa? fikcja - recydywa w PL sięga 80% - spytajcie byle pracownika służby więziennej), ale sąd i tak nic wielkiego im nie zrobi (to nie jest wada prawa tylko wynik działania urzędników zwanych sędziami). Będą coraz bardziej rozbestwieni i zdemoralizowani.
Mimi
31.05.2018, 14:53
Mimi
Matka niech się w końcu dziećmi zajmie... Czas najwyższy... Dzieci od początku bawi ulica wiecznie zaniedbane brudne i same bez opieki.
Ź
28.05.2018, 16:53
Ź
Ludzie zajmijcie się swoim życiem a nigdy nie wiadomo co kogo może spotkać to że ktoś ma więcej dzieci to nie znaczy że patologia 13 latek ma rodzeństwo matka sama ich chowa jest dobra kobieta Stara się zeby było dobrze i nie brakowało niczego może gdzieś błąd popełniła w wychowaniu ale napewno nie chciała tego co się stało ona też to przeżywa i wstyd jej ludziom w oczy spojzec
B
28.05.2018, 16:07
B
Trzeba wyciągnąć wnioski i z młodzieżą pracować, pokazywać wartości, uczyć i wymagać, tak aby takie sytuacje się nie powtarzały... a nie hodować...
Lala
28.05.2018, 15:31
Lala
Tak zostali wychowani nikt nie postarał sie aby to dziecko nauczyc zycia. Pozostawione samo sobie od malego tylko okropna patologia a pozniej rodzi sie wlasnie taka agresja w dziecku. Wstyd ze nikt sie nim nie zajął a w koncu dziecko dopuszcza sie takiej zbrodni co skutkuje na cale zycie.
Tytus
27.05.2018, 23:46
Tytus
Do kamieniołomu
Braniewianin01
27.05.2018, 6:43
Braniewianin01
Tak 15 latek powinien odpowiadać za czyn który zrobił a 13 do poprawczaka pomyście sobie idziecie ulicom i nagle zaczyna cię gonić 15 i 13 latek z cegłom z czego to wynika brak wychowania wiem kto to zrobił ale nie powiem trzeba przeszukać basztę może tam coś będzie
Bunia
26.05.2018, 5:46
Bunia
Podobno ta kobieta nie przeżyła napiszcie coś na ten temat mieszkaniec dojść po tym nie może co się dzieje a co przeżywają osoby pokrzywdzonych? Żeby w tych czasach takie małolaty miały odwagę zrobić taką rzecz? Co będzie jak wyjdą i będą pełnoletni?
M
26.05.2018, 0:18
M
Wychowanie to jedno...Obaj chłopcy nie mają wzorców.Poważne problemy zaczęły się jak zaczęli wąchać,palić i brać co popadnie...Czy warto było zamiatać wybryki pod dywan.Dzieci mają zmarnowane życie nie żyje człowiek
70 latek
25.05.2018, 19:35
70 latek
Jakie prawo takie efekty.Żeby nauczyciel czy też starsza osoba bała się małolatowi zwrócić uwagę do czego to doprowadzili ustalając takie prawo, skutki bezstresowego wychowania
córka
25.05.2018, 18:16
córka
Boże co oni zrobili
Naturalne taki kraj
25.05.2018, 17:15
Naturalne taki kraj
Tego typu przypadków jest masa jedynie co mozna z tym zrobic to isc na wybory i z rozsądkiem zaglosowac albo rozj.... Sejm i te ku... Co tam siedza zamiast walczyc z patologia i budowac miejsca pracy ludziom to tylko je odbieraja tak jak PGR-y Patologie nasz rząd sam powiększa i robi to juz na potęgę dali 500+ i zaczelo sie to ludzie którzy meczyli belta pod sklepami teraz walą belta z piwem 50/50 bo ich stac he a reszta narodu cierpi bo wszystko idzie w gore z cenami np. Nabial itp. Wiec z roku na rok bedziemy takie akcje widzieli częściej. https://youtu.be/x5rijicdSQU
mhggvccc
25.05.2018, 16:30
mhggvccc
to nie 15 zrobil
E
25.05.2018, 16:04
E
15 latek powinien odpowiadac jako osoba dorosla. A mlodego do poprawczaka
Braniewiak
25.05.2018, 15:52
Braniewiak
#freeemsi
JP
25.05.2018, 14:38
JP
Ludzie skąd w Was tyle jadu.Czy Wy myślicie ,że matki tych chłopców chciały aby ich dzieci dopuściły się takiej zbrodni?Na pewno coś nie zadziałało w wychowaniu,ale może trzeba próbować pomóc ,a nie pluć na ludzi.
Ja
25.05.2018, 13:37
Ja
Ponoć zgwałcili jeszcze tą kobietę, to prawda ?
JanD
25.05.2018, 15:39
JanD
Też tak słyszałem jeżeli to prawda, to nie wiem jak ta kobieta się po tym pozbiera.
Ja
26.05.2018, 12:01
Ja
Nie pozbiera się bo nie żyje zmarła na skutek pobicia
Brak słów
26.05.2018, 20:55
Brak słów
Kobieta żyje i w tym momencie znajduje się w szpitalu w Elblągu w spiączce. Plotki wszędzie plotki,zajmijcie się swoim zyciem bo farmazony p*****licie
Co?
27.05.2018, 9:03
Co?
A nagłówek ty umiesz czytać ? Na ch... przyjechał TVN na rynek kręcić materiał ?
Ja
25.05.2018, 13:20
Ja
Nie zawsze jest wina rodzica
Braniewo ulica
25.05.2018, 13:02
Braniewo ulica
Zygi Dzieciaku 3maj się tam nie trać wiary bada tych hien co piszą na dole nie wiedzą co nic o twoim życiu!
Uuu
25.05.2018, 13:53
Uuu
Następna patologia. Jego życie nie jest już nic warte. I oby nigdy nie wyszedł na wolność. Bo znów niewinne osoby będą szły rynkiem dzieci, kobiety lub starsze osoby a temu patusowi coś odbije. Czy morderca wiedział coś o życiu tego człowieka co go zabił cegłą?
Braniewiak
25.05.2018, 13:01
Braniewiak
Czy kobieta przeżyła ?
Ona
25.05.2018, 23:40
Ona
Nie.
Totalnie brednie!!!
26.05.2018, 7:36
Totalnie brednie!!!
CO ZA GŁUPOTY!!!!!!!!!! Kobieta żyje przebywa w szpitalu!!! Wypowadacie sie na temat czegoś o czym nie macie pojęcia!!!!
Mama
25.05.2018, 11:17
Mama
Masakra wiedzalam. Ze ten. Gnojek 13 letni sie do. Igra kiedy bym kilka razy u matki na. Skarge. Bo kiedys. Tam mieszkalam. Powiem szczeze ze syn. Nie. Mial latwo. Za kazdym razem. Bity wyzwany. A. Nawet grozby nozem a. Jego. Matka do mnie ze to sa tylko dzieci. Ciekawe co teraz. Gada
hasjhssah
25.05.2018, 10:34
hasjhssah
proszę sprawdzić baszte
Pabnicz
25.05.2018, 10:14
Pabnicz
Za kopanie po głowie leżącego powinno obowiązywać obcięcie lewej stopy.
Omen
25.05.2018, 12:57
Omen
Uważaj co piszesz
lolo
25.05.2018, 8:15
lolo
a czemu byla taka blokada informacji we wszystkich mediach? ze dopiero ludzie sie oficjlanie dowiaduja po ponad tygodniu?
ziomek
25.05.2018, 12:26
ziomek
sa blokady ...potracxwenie rowerzysty pod fromborkiem ,nacpany funkcjonariusz za kółkiem...widocznie nie wszyscy sa równi..
braniewianka
25.05.2018, 8:12
braniewianka
To prawda dzieci patologii bez wzorców wychowania i normalnej rodziny matki, ojca, rodzeństwa. Ale uważam, trzeba by zajrzeć do ośrodka na basztowej w Braniewie dla tzw. trudnej młodzieży. Wychowawcy nie radzą sobie. Dzieciaki wnoszą narkotyki i alkohol, uciekają. Ci dwaj zwyrodnialcy, byli właśnie z tego ośrodka.
Patusy
25.05.2018, 8:57
Patusy
Po tej rodzinie widać że patologie to chyba w genach przenoszą. Kiedyś oglądałam program o rodzinie która adoptowała dwoje chłopców, dzieci miały wszystko, pomoc psychologa, normalna rodzinę, a jak podrosly kradły, znęcały się nad zwierzętami, trafiamy do poprawczaka, wiezienia, zachowanie ich to była kopia zachowania rodziców biologicznych.... Mnóstwo osób jest w domach dziecka, wychowują siostry ale tylko nieliczne zespute bestie są jak ci dwoje. Jak w wieku 13 i 15 lat!! Dopuścili się takich zbrodni to wg mnie z nich już nic nie będzie całkowita zgnilizna wewnętrzna.
popo
25.05.2018, 8:37
popo
a kto sobie radzi z patologia? dlatego jest taka wlasnie nazwa bo nie radzi sobie z takimi gowniarzami ani rodzina (czesto tez patologia) ani szkola, ani osrodek w basztowej, ale spokojnie teraz trafili do osrodka wychowawaczego tam spotkaja sie z wieszka patologia i moze zmadrzeja ale w to akurat watpie...
Z braniewa
25.05.2018, 7:41
Z braniewa
15 latka wychowywaly zakonnice
Kola
25.05.2018, 7:23
Kola
A nikt nie wspomni ze 13 latka wychowywaly zakonnice.To jest do przemyslenia czy ten osierodek ma sens.
Dawidek gruby
25.05.2018, 10:50
Dawidek gruby
15 latek był wychowywany przez zakonnice a 13 nie
Norma
25.05.2018, 5:19
Norma
To jest właśnie Braniewo. Pijaństwo,huligaństwo,brak wychowania i kultury. Patologia. Powinni odpowiadać jak dorośli. Skoro zaatakowali to dowiedzieli co robili więc powinni pomyśleć o konsekwencjach! Brak słów!!!
podziemna gwardia
25.05.2018, 0:16
podziemna gwardia
penelopka rip
paweł jumper
24.05.2018, 23:50
paweł jumper
ale bym po nich skakał
Braniewiak
24.05.2018, 23:37
Braniewiak
Braniewo przeprasza
Obywatelka
24.05.2018, 23:35
Obywatelka
Czy oni nie byli przypadkiem wczesniej karani? Slyszalam ze to taka patologia ten Michal Z. nie za ciekawe towarzystwo zaczepia dzieci obok sp3 poza tym ktos dobrze stwierdzil ze sa juz pelnoletni emocjonalnie wiedza co to bol i wiedza ze dostana za to kare a jednak nie pomogli i odeszli. Powinny byc opublikowane ich zdjecia zeby kazdy mial sie na bacznosci w Braniewie. Nauczyciele z Braniewskiej sp3 pewnie ich znają. Strach sie pokazac na miescie
Anna
24.05.2018, 23:49
Anna
Nauczyciele znają tych bandziorów z sp3 i to bardzo dobrze.. Jeszcze niedawno jak tam uczęszczali do szkoły, były same problemy z nimi. Karani byli za min. bójki, kradzież itp.. Uważam, że powinni dostać obaj dożywocie dlatego że Michał to ma 0 wykształcenia, żadnej pracy nie znajdzie np jeśli wyjdzie po 25 latach na wolność to nawet dachu nad głową nie będzie miał. I nie daj Boże ponownie by zabił aby mieć tylko "wygody" które są w więzieniu.
Jaaaa
24.05.2018, 23:30
Jaaaa
Rodzina spotka się w więzieniu.
braniewko
24.05.2018, 23:18
braniewko
Powinni być sądzeni jak dorośli
Anna
24.05.2018, 22:50
Anna
To było do przewidzenia że z chłopaków wyrośnie patologia. Jeden z nich nie miał matki bo się zapiła a ojciec siedział w więzieniu jakiś czas.. Osobiście kojarzyłam ich ze szkoły, szok ! Wgl że rówieśnicy mogą się takiego czynu dopuścić..
Br
27.05.2018, 23:43
Br
Ojciec nie siedzial, tylko brat
Ja
24.05.2018, 22:43
Ja
W glowie sie nie miesci co dzieje sie teraz z tymi DZIEĆMI...
ogo
26.05.2018, 5:51
ogo
matki i ojca sie nieczepiaj miala problemy a ojciec nigdy nie siedzial masz zle informacje .
Marta
24.05.2018, 22:40
Marta
Dziecko nie rodzi się złe. Wychowują rodzice i to jest zawsze odpowiedzialność rodziców i ich porażka. Moje zdanie jest takie, że za takie czyny mlodociani powinni być sądzeni jak dorośli. Ponieważ mają w tym wieku już świadomość czym jest ból i czym jest śmierć, a mimo wszystko pobili kogoś ze skutkiem śmiertelnym. Nawet jeśli miałaby to być zwykła przepychanka, która się nieszczęśliwie zakończyła, to normalna osoba szuka pomocy. Oni pobili z użyciem narzędzi i zostawili bez pomocy. Mam wątpliwości czy można jeszcze takie osoby zresocjalizować.
abrakadabra
25.05.2018, 15:26
abrakadabra
Mylisz się. W genach dziedziczy się o wiele więcej charakteru, niż niektórzy sądzą. Temperament w dużej mierze jest dziedziczny. Zdolności są dziedziczne. Inteligencja, osobowość, nawet upodobania żywieniowe są dziedziczne. Środowisko, rodzice, ulica, mogą wychować, mogą nauczyć wzorców postępowania, ale nie nauczą charakteru.
Rocznik 1990
24.05.2018, 22:31
Rocznik 1990
13 i 15 lat... w głowach się poprzewracało.... smartfony i pc to już im za mało i szaleją... Za takie zachowanie powinni być sądzeni jak dorośli.... z pokolenia na pokolenie coraz gorzej....
Jebnij się w łeb gościu XDDDDDDDD
25.05.2018, 0:44
Jebnij się w łeb gościu XDDDDDDDD
Ty myślisz że to przez smartphon'y i pc? Ty jesteś tępy? Rodzice alkoholicy, zero wychowania, rodzina w więzieniach, brak wzorców i pomocy a ty gadasz o "SMARTFONACH". No sugerowanie że gdy nie było ery komputerów itp to nie było takich akcji. Japierdole jacy wy ludzie jesteście ciemni.
Rocznik 1990
25.05.2018, 6:29
Rocznik 1990
Czy ja napisałem, że to wina smartfonów??? Czytanie ze zrozumieniem się kłania... napisałem, że smartfony już nie wystarczają im a nie że to wina smarffonów.. Interpretacja tekstu i wiadomo o co chodzi no ale cóź nie każdy potrafi czytać i rozumieć
Typie
25.05.2018, 13:49
Typie
Przecież jest właśnie tak jak napisał komentujący. 1. Jasno wskazujesz smartphon'y i Pc jako przyczyna tego, co się wydarzyło. 2. Jeżeli jest tak jak mówisz, wytykając nieumiejętność czytania ze zrozumieniem to co ma piernik do wiatraka? Popełniasz błąd logiczny sam ignorując swój poprzedni wpis. Sam nie umiesz zinterpretować tego co piszesz, więc nie wytykaj innym tej nieumiejętności. No ale cóż... nie każdy potrafi rozumieć to co sam pisze.
ola
24.05.2018, 22:27
ola
Gówniarza powinni sądzić jak dorosłego i posadzić na 25 lat
Janusz Nosacz
25.05.2018, 8:27
Janusz Nosacz
Na 25 lat? By wyszedł po 15 latach za dobre sprawowanie jako 40 latek? Dac mu wtedy mieszkanie socjalne, nakarmic bo do pracy się nie nadaje? Ustawili się chlopaki na całe życie, a tu człowieku całe życie haruj n a takich patologow.
chózjor
25.05.2018, 15:27
chózjor
Małolata przed ukończeniem 21 roku życia i tak nie można skazać na dożywocie. 25 lat to maksimum, ile może dostać.
XD
24.05.2018, 22:24
XD
Podleśne herę xD
M
24.05.2018, 22:13
M
Zdemoralizowane dzieci....porazka...
ziom
24.05.2018, 22:10
ziom
masakra....juz nic z nich nie bedzie
Jaaaa
24.05.2018, 21:53
Jaaaa
Co za bestie. Kto to jest? Zabil człowieka chyba wiedział co robi dokładnie. Powinien odpowiadać jak dorosły czyli w więzieniu siedzieć do końca życia i być odizolowany od normalnego społeczeństwa.
Ryba
24.05.2018, 21:50
Ryba
Bestie . Niech zgniją w więzieniach .
FBI
24.05.2018, 21:42
FBI
Ale się dzieje mordują w Braniewie