Kolorowy świat z tkanin i wyobraźni - MBP zaprasza na wystawę

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy prac Agaty Półtorak, pn. „Kolorowy świat z tkanin i wyobraźni”. Prace można obejrzeć w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Katedralnej w Braniewie.

Agata Półtorak – z wykształcenia nauczyciel. Od wielu lat ilustruje książki, podręczniki i materiały dydaktyczne, a czasem take pisze dla dzieci. Jej autorskie pomysły to cykl książeczek o przygodach Małej Wiedźmy Jagodzi (wyd. Zielona Sowa), „Szmatki z tęczowej szufladki”, „Bee, mee i kukuryku”, oraz „Baraszkujemy! 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem” (wyd. GWP). Inspiruje ją świat małego dziecka - pełen ciepła, miękki i kolorowy, dlatego najchętniej wykonuje ilustracje ze skrawków barwnych tkanin. Autorka prowadzi zajęcia twórcze dla dzieci i rodzin, od kilku lat opowiada baśnie w konwencji teatru kamishibai.

     
Agata Półtorak o dzidziusiach: „Pierwsze dwa dzidziusie powstały jako prezent z okazji narodzin dziecka. Już w trakcie ich szycia wiedziałam, że to dopiero początek, bo pomysły na kolejne miałam już w głowie. Szycie, a zwłaszcza drobiazgowe, ciekawe wykończenie projektu, jest dla mnie formą relaksacji, oderwania od innych zajęć i obowiązków. Forma podstawowa uszyta jest na maszynie, cała reszta to już wielogodzinna praca ręczna. Tułów laleczki ozdabiam wyszywanymi i aplikowanymi wzorami, używam też kolorowego filcu i koralików.”

 Obrazy z kawałeczków tkanin- to wyjątkowo czasochłonna i wymagająca cierpliwości technika. Wykonanie obrazka wielkości A4 zajmuje ok 16-22 godzin, jednak efekt jest wart tej pracy.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki

  • poniedziałek od 9.00 do 17.00
  • wtorek od 9.00 do 17.00
  • środa od 9.00 do 15.00
  • czwartek od 9.00 do 17.00
  • piątek od 9.00 do 17.00
  • sobota od 8.00 do 14.00
Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.