Przewoził pasażerów na pace. Stracił prawo jazdy

  • 8 czerwca 2018, 8:21
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 62-latka. Chwilę później okazało się, że w pojeździe przystosowanym do przewozu 2 osób, razem z mężczyzną podróżowało jeszcze 5 pasażerów, w tym troje na podłodze w przestrzeni ładunkowej. Funkcjonariusze ukarali kierowcę 400-złotowym mandatem i 4 pkt karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy.

W środę (06.06.2018) policjanci z braniewskiego ogniwa ruchu drogowego podczas patrolu zwrócili uwagę na jeden z pojazdów. Zauważyli, że pasażerki nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przystąpili więc do kontroli. W chwili, w której mercedes się zatrzymał, z przestrzeni ładunkowej wysiadły 3 osoby, które podróżowały tam na podłodze.

Jak ustalili policjanci – jadące z przodu panie nie mogły zapiąć pasów, gdyż samochód był przystosowany do przewozu tylko kierowcy i jednego pasażera. Nieodpowiedzialny 62-latek zdecydował się zabrać w trasę aż 5 osób. Za swoje zachowanie kierowca został ukarany 400-złotowym mandatem i 4 punktami karnymi. Kontrola zakończyła się dla niego również zatrzymaniem jego prawa jazdy.

Policjanci przypominają i ostrzegają!

Kierowca traci prawo jazdy za przewożenie zbyt wielu osób. To najmniej dotkliwa kara, bo już sam fakt, że w aucie do tego nieprzystosowanym podróżują ludzie – stanowi dla nich olbrzymie zagrożenie w przypadku zdarzenia drogowego !

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzych
13.06.2018, 13:54
Krzych
Jak Ci ludzie tam weszli? :D boze, sa ludzie co maja jedynie prawko z dokumencika i takich cyrkow nie wyczyniaja jak to. Nagroda Darwina im sie nalezy!!!
jestem za
12.06.2018, 14:52
jestem za
Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie wraz z Panią Naczelnik Wydziału podinsp. A. K. zadbali by o bezpieczeństwo na S22- to co na tej drodze wyprawiają Rosjanie w swoich usportowionych suwach woła o pomstę do nieba.Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Don wasyl
10.06.2018, 9:50
Don wasyl
Cóż za spektakularny sukces.