Strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru na wysypisku

  • 13 czerwca 2018, 8:47
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru na wysypisku fot. PSP w Braniewie
8 czerwca na terenie stacji przeładunkowej odpadów przemysłowych i komunalnych w Braniewie zorganizowano kolejne ćwiczenia taktyczno – bojowe zasobów ratowniczych z terenu powiatu braniewskiego.

Biorąc pod uwagę zdarzenia dotyczące pożarów na wysypiskach na obszarze kraju podjęta została decyzją o sprawdzeniu gotowości bojowej oraz sprawności sprzętu Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz jednostek OSP. Łącznie na miejsce pozorowanego pożaru powierzchni wysypiska skierowano 9 jednostek OSP oraz 4 jednostki PSP.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar na powierzchni 100 m x 50 m. Zadaniem obecnych na miejscu strażaków było zbudowanie skutecznego zaopatrzenia wodnego z wykorzystaniem agregatu pompowego, dostarczanie wody na duże odległości z wykorzystaniem różnych technik przesyłania wody oraz dodatkowo z uwagi na charakter zdarzenia podawanie środka środka gaśniczego w natarciu z wykorzystaniem działek wodno – pianowych przewoźnych i przenośnych.

Zasoby ratownicze zostały podzielone na trzy odcinki bojowe a znajdujące się zbiorniki ppoż. stanowiły doskonałe źródło skutecznego zaopatrzenia wodnego.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy – ochotnicy z jednostek OSP: Braniewo, Frombork, Pieniężno, Płoskinia, Długobór, Gronowo, Lipowina, Żelazna Góra. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (20)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.