Jazy Krzywda w Metrze. Mamy dla Was bezpłatne wejściówki

W piątek, 15.06 o godzinie 20.00 w braniewskim Klubie Metro wystąpi Bartosz Krzywda z zespołem. Mamy dla Was trzy bezpłatne wejściówki na koncert.

"Krzywda", to nazwa kapeli, której liderem jest klawiszowiec i kompozytor Bartek Krzywda. Ekipa ma niecodzienny skład. Kontrabas i gitara basowa sprawiają, że struktura i energia  "dołów" jest maksymalnie wykorzystana. W dziele masakrowania infradźwiękami  wspiera ich saksofon barytonowy, a jak trzeba tenorowy.

Są archaiczne, klawiszowe analogi, które przez ostatnie 30 lat wywalczyły sobie totalną autonomię. Żyją własnym życiem, nikogo się nie słuchają, grają co chcą, przez co prowokują do eksperymentów i sprawiają mnóstwo dźwiękowych niespodzianek. Jest też perkusista - huligan, który daje zespołowi wszystko, co dobry bębniarz dać powinien.

Kapela nie daje sie sklasyfikować. Są ciężkie chwile, kiedy dwa basy i baryton grają metalowy riff. Obok śpiewnych tematów jest cała fura nieokiełznanych improwizacji. Jest też dużo przestrzeni, ciszy, szmerów ... Jazz to czy nie jazz? A kogo to interesuje? Niech będzie "krzywy dżez". Koncert "Krzywdy" to wymiana emocji pomiędzy muzykami a publiką, która aktywnie uczestniczy w wydarzeniu. Tańce są na porządku dziennym. Zdarzają się śpiewy i  okrzyki. Słuchacze grają razem z zespołem i wywierają wpływ na to, co dzieje się na scenie.

 

"Krzywda" promuje swoją płytę "Jazy" - album, opowiadający o wędrówce kajakiem leśną rzeczką. Wszystkie sytuacje, które spotyka wówczas kajakarz są zawarte w  muzyce. Koncert jest więc taką półtoragodzinną opowieścią - spływem, podczas którego nie wiadomo, co się zdarzy. 

Skład:
Bartek Krzywda - klawiatury
Szymon Zuehlke - saksofon barytonowy i tenorowy
Jurij Miszczenko - kontrabas
Patryk Giedziun - bas elektryczny
Adam Golicki - bębny

Koncert odbędzie się 15 czerwca 2018 r. w Klubie Metro (Braniewo ul. Gdańska 32). Rozpoczęcie o godz. 20.00. Bilety w cenie 20.00 zł do kupienia w klubie przed koncertem.

 

Mamy dla Was trzy bezpłatne wejściówki. Zobaczcie jak je zdobyć.

Wystarczy polubić i udostępnić na swoim profilu FB post dotyczący tego artykułu (post musi być ustawiony jako publiczny, w przeciwnym razie nie będziemy mogli go zobaczyć).

Zwycięzców wybierzemy spośród osób, które wykonają zadanie do piątku 15.06 do godz. 12.00.

 

Fragmenty koncertów:

 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

weteran
22.06.2018, 9:29
weteran
a ja za darmochę:)
braniewianka
14.06.2018, 21:00
braniewianka
jazz,blues, rock n roll Klub Metro podnosi poziom