Język niemiecki – czy rzeczywiście warto się go uczyć?

  • 5 lipca 2018, 13:19
  • Artykuł partnera
  • Edukacja
Nauka języków jest niezwykle istotna w dzisiejszym świecie. Dlaczego tak dużo od niej zależy? Komunikacja jest dziś bowiem uproszczona, rozwój Internetu sprawił, że możemy z łatwością wymieniać się informacjami, możemy współpracować z przeróżnymi krajami na całym świecie. Słowem, globalizacja sprawia, że osoby znające różne języki mogą więcej. A szczególnie dużo mogą osoby znające język niemiecki.

Dlaczego akurat niemiecki?  

Oczywiście mówimy o Polsce i naszym rynku. Koniunktura na rynku pracy jest tak ukształtowana, że nie powinniśmy się nawet zastanawiać co do słuszności pobierania nauk języka niemieckiego. Statystycznie rzecz ujmując możemy stwierdzić, że zapotrzebowanie osób ze znajomością języka niemieckiego wzrasta i utrzymuje się na kilkukrotnie większym poziomie niż ma to się w przypadku języka angielskiego.

Co z tym angielskim?

Język angielski wciąż jest najważniejszym językiem obcy, jednak w związku z tym, że świadomość Polaków rośnie w tym aspekcie, możemy stwierdzić, że dopiero drugi język, po angielskim, nabiera jakiegoś znaczenia. Co więcej, w języku angielskim mówi tak duża grupa osób, że nie sposób na tej podstawie dokonać selekcji. Dlatego to właśnie język niemiecki staje się najważniejszym językiem na rynku pracy w Polsce. Współpraca z niemieckimi firmami rośnie, zacieśniają się więzy obu gospodarek, a zyskują na tym ci, którzy język naszych zachodnich sąsiadów znają.

Tylko niemiecki?

Jeśli więc myślisz o karierze w wielorakich branżach, ale interesuje Cię handicap, pomyśl o kursie niemieckiego w Warszawie, by otrzymać gruntowne wykształcenie i podparcie Twojej znajomości językowej. Nie jest jednak tak, że tylko język niemiecki się liczy. Coraz bardziej popularne są także języki iberyjskie, przede wszystkim hiszpański oraz orientalne, przede wszystkim chiński.

Nauka języków to nie tylko korzyść dla rozwoju naszego mózgu oraz pomoc w porozumiewaniu się na wakacjach, ale także szansa na wielokrotnie wyższą płacę za to samo stanowisko. Prym w zapotrzebowaniu wiedzie obecnie język niemiecki, dlatego warto zastanowić się nad swoją przyszłością z nim związaną.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ziom
29.12.2018, 22:15
ziom
zawsze warto
Santos
13.07.2018, 15:01
Santos
Przebywam w Hiszpanii. Dzięki znajomości języka niemieckiego otrzymuję więcej napiwków, niż ci, którzy go nie znają.
Girry
07.07.2018, 16:24
Girry
Już sie rozpędzam do nauki tego drewnianego języka.
deutsch
06.07.2018, 18:32
deutsch
Zgadzam się z treścią artykułu. Zdecydowanie znajomość języka niemieckiego umożliwia zdobycie dobrze płatnej pracy Już teraz szkolnictwo niemieckie zmaga się z deficytem nauczycieli i dużą szanse mają nauczyciele różnych specjalności znający język niemiecki.
ziom
05.07.2018, 15:32
ziom
W szkole powinno sie wyp...religię i niemiecki na rzecz języka angielskiego.