Startują Dni Braniewa 2018

Startują Dni Braniewa 2018 fot. archiwum redakcji
Sztafeta Pokoleń zainauguruje tegoroczne obchody święta miasta. Oprócz wydarzeń sportowych, w sobotę mieszkańcy grodu nad Pasłęką, będą mogli wysłuchać m.in. koncertów grupy Hitano, Tomasza Karolaka oraz zespołu Red Lips. Na niedzielę zaplanowano III Rodzinny Piknik Miejski.

Piątek, 6 lipca

 • 18.00 - Miejska Sztafeta Pokoleń (Park MOS ul. Moniuszki)
 • 19.00 -  Mecz Towarzyski Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej (Stadion miejski ul. Botaniczna)

Sobota, 7 lipca

 • 10.00 - Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Braniewa (Boisko przy ul. Botanicznej)
 • 13:00 – strefa dziecka (plac przy Amfiteatrze)
 • 14:30 – Oficjalne otwarcie Dni Braniewa (Amfiteatr miejski)
 • 14:35-15:30 – występy artystyczne sekcji BCK (Amfiteatr miejski)
 • 15:30-16:30 – zespół Tulinki (Amfiteatr miejski)
 • 16:40-17:40 – zespół Hitano (Amfiteatr miejski)
 • 17:40-18:30 – zespoły Seniorskie BCK (Amfiteatr miejski)
 • 18:40-20:00 – Agnieszka Skrycka (Amfiteatr miejski)
 • 20:20-21:35 – Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu (Amfiteatr miejski)
 • 22:00-23:15 – zespół Red Lips (Amfiteatr miejski)


Niedziela, 8 lipca

 • 15.00 III Piknik Rodzinny (Dmuchane zjeżdżalnie, gry, konkursy, zabawy) (Park MOS ul. Moniuszki)
  • 15.15 - Zakończenie Maratonu na Raty
  • 18.00 - Biesiada przy ognisku

 

Zespół Tulinki, to doskonała propozycja dla najmłodszych. Występ artystyczny zespołu Tulinki to interaktywne show z udziałem dzieci. Tulinkową imprezę z konkursami dla dzieci poprowadzi Wesoły Czaruś. Zabawa urozmaicona jest koncertem unikalnych pluszaków znanych m.in. z telewizji TVS (Silesia), Mini Mini, Polo TV, 4 Fun Dance oraz portali społecznościowych tj. onet, interia, youtube, facebook W programie : 

 

Zespół Hitano został założony ponad 30 lat temu przez Adama Lulka Fedorowicza - prezesa Olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej. Członkowie grupy to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Zespół wielokrotnie grał na różnych festiwalach muzyki romskiej. W utworach Hitano możemy usłyszeć również folkowe dźwięki z innych stron świata - pełne energii rytmy rodem z Bałkanów, refleksyjne romskie pieśni, wesołe piosenki biesiadne, które zna prawie każdy, ale także standardy jazzowe. Zespół gra wyłącznie na żywo, więc każda okazja do zobaczenia ich występu ma unikatową wartość. 

 

Agnieszka Skrycka pochodzi z Olsztyna. Wokalistka i autorka tekstów brała udział w „Szansie na sukces” i „Bitwie na głosy”. Występowała tez w zespole Ejtobangla, z którym zdobyła wiele nagród na przeglądach muzyki rockowej.

 

Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu

Muzyczna odsłona jednego z najbardziej popularnych aktorów w Polsce, znanego min.z serialu „Rodzinka pl”; „39 i pół” czy filmów „Listy do M. ”; „Śniadanie do łóżka”; ”Testosteron” i wielu, wielu innych.
Tomasz Karolak i Pączki w tłuszczu to zespół , który powstał w 2013 roku, a tworzą go dwaj panowie – Tomasz Karolak i Bartek Miecznikowski, którzy na swych koncertach porywają do zabawy całą publiczność.
Ten pierwszy – aktor, muzyk, showman, dyrektor teatru IMKA, człowiek, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Od dawna realizuje swoją muzyczną pasję. W  serialu “39 i pół” gdzie zgrał główną rolę , zaprezentował również swoje wokalne umiejętności śpiewając utwór „Zabiorę Cię”. Aktor był także jurorem programu Jak Oni Śpiewają, gdzie mogliśmy podziwiać wokalne umiejętności znanych osób. Jako leader posiada ogromny dar porywania publiczności.
Bartek Miecznikowski – gitara, drugi wokal. W zespole, oprócz gry na gitarze, zajmuje się komponowaniem utworów. Obecnie na stałe współpracuje m.in. z Robertem Chojnackim, Honoratą „Honey” Skarbek, Bartkiem Królem i
grupą Jeden Osiem L. Jako muzyk sesyjny nagrywał także m.in. z grupami Magma, Zdobywcy Pewnych Oskarów, Superpuder, Agnieszką Włodarczyk, Jayem Delano i Nowatorem.

 

RED LIPS

W 2013 Roku, Szturmem Podbili Polskie Stacje Radiowe Hitem „To Co Nam Było”.

Gdy kolejne single „Czarne i Białe”, „Zanim Odejdziesz”, „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000!

Zwieńczeniem fenomenalnego 2014 roku była nagroda TVP w postaci SUPERJEDYNKI, w kategorii: „Super Przebój” oraz „Złota Płyta” za album „To co nam było”.

Lata 2013-2016 to okres pracowity koncertowo, warto wspomnieć że Ruda (voc) rozpoczęła współpracę ze słynnym duetem Skawiński & Tkaczyk (KOMBII), gdzie podczas trasy MEGA TOUR wykonała piosenki z repertuaru O.N.A. W projekcie wzięli udział Ewa Farna, Margaret, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak i Jan Borysewicz. Wokalistka pojawiła się również w solowym projekcie Jana Borysewicza (LADY PANK, JAN BO).

Ruda zadebiutowała jako prowadząca swój autorski program telewizyjny „Szalone Fabryki Polskiej Muzyki” w Telewizji Puls.

Rok 2017 dla RED LIPS to rok PREMIER. Właśnie ukazał się drugi, studyjny album „Zmiana Planu”, na listach przebojów zagościł nowy hit P.S. który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YouTube ponad 3 000 000 razy i zdobył status „Złotego singla”. A teraz zespół wyruszył w trasę promującą najnowszy krążek startując w legendarnym, warszawskim klubie STODOŁA.

 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (6)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

???
16.07.2018, 20:55
???
kiedy wreszcie będą te dni naszego miasta? chyba to nie był ten syf na amfi, kiedy przechodziłem w sobotę po 20.
braniewianin
12.07.2018, 23:43
braniewianin
Gorsze już być nie mogły
olka
11.07.2018, 18:44
olka
żenujące gówno