Fuks na zasłużonej emeryturze

  • 16 lipca 2018, 13:18
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach uroczyście podziękowali czworonożnemu przyjacielowi, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Po dziewięciu latach służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej pies o imieniu Fuks odszedł na zasłużoną emeryturę. Czworonożny przyjaciel od maja 2009 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem chor. szt. SG Marcinem Kościugiem realizował zadania w bezpośredniej ochronie granicy państwowej.

Przez okres swojej służby był on w pracy 3140 dni i za każdym razem kiedy wychodził do służby cieszył się ogromnie. Dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry pies służbowy o specjalności tropiącej, ale  przede wszystkim jako prawdziwy przyjaciel. Wielokrotnie towarzyszył funkcjonariuszom z PSG w Grzechotkach w działaniach mających na celu promowanie Straży Granicznej oraz współpracę z ludnością pogranicza. Jego usposobienie, nienaganne posłuszeństwo  i duża cierpliwość najbardziej widoczne były w trakcie spotkań z dziećmi.

Fuks pomógł w zatrzymaniu sprawców różnych przestępstw i wykroczeń. Uczestniczył w poszukiwaniu osób, które nielegalnie przekroczyły granicę oraz weszły na pas drogi granicznej. To on przyczynił się do zatrzymania mężczyzn przemycających nielegalne papierosy przez zieloną granicę.

Zasłużoną emeryturę spędzi w domu swojego dotychczasowego przewodnika chor. szt. SG Marcina Kościuga.

Informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.