Braniewscy policjanci świętowali. Były podziękowania, awanse i festyn dla mieszkańców

Policjanci z braniewskiej komendy obchodzili swoje święto. Poza oficjalną częścią funkcjonariusze przygotowali dla mieszkańców festyn, podczas którego nie tylko prezentowali swój służbowy sprzęt, ale również zorganizowali konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

We wtorek (24.07) policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Braniewie świętowali 99. rocznicę powstania Policji Państwowej.  Uroczystości zainaugurowała msza święta w bazylice mniejszej. Następnie w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się akademia podczas, której wręczono odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse otrzymało 30 funkcjonariuszy: 4 w korpusie szeregowych, 10 w korpusie podoficerów, 14 w korpusie aspirantów oraz 2 w korpusie oficerów młodszych. 3 policjantom udzielono wyróżnienia w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny.

W uroczystości udział wzięli między innymi: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Edward Szydłowski, Starosta Braniewski Leszek Dziąg, Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki, przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z policją, rodziny funkcjonariuszy oraz zaproszeni goście. 

 

- Jeżeli chodzi o ocenę pracy policjantów w województwie, to jest to jedna z wyróżniających się jednostek na tle naszej mapy województwa warmińsko-mazurskiego. Cieszę się bardzo, że było tyle wyróżnień i awansów, bo to jest dowód na to, że codzienną pracą, służbą policjanci osiągają bardzo dobre wyniki, ale też i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu braniewskiego rośnie - - mówił podczas braniewskich obchodów Święta Policji zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Edward Szydłowski.   

 

Po zakończeniu uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Braniewie wraz z Naczelnikami Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego złożyli kwiaty pod dębem katyńskim we Fromborku, upamiętniającym tragicznie zamordowanego w Katyniu policjanta – st.post. Stanisława Drożdż. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na festyn dla mieszkańców. Na placu przed bazyliką  policjanci, strażacy oraz żołnierze zaprezentowali swój sprzęt oraz pojazdy służbowe. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, a wśród nich dmuchana zjeżdżalnia, darmowa wata cukrowa, malowanie twarzy, rowerowy tor przeszkód oraz konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez Policyjne Związki Zawodowe, lokalne samorządy i Nadleśnictwo Zaporowo. 

Informacja prasowa
Braniewo: Akademia z okazji święta Policji
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (15)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.