Służby uratowały tonącego bielika

  • 6 sierpnia 2018, 12:05
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Służby uratowały tonącego bielika fot. OSP w Braniewie
O tym, jak nietypowa może być służba przekonali się policyjni wodniacy z Fromborka. Patrolując wody Zalewu Wiślanego wspólnie ze strażakami przeprowadzili niełatwą akcję ratowania przemoczonego orła, który nie miał sił, aby wznieść się w powietrze.

Do niecodziennej interwencji doszło w trakcie minionego weekendu. W sobotę (04.08) policyjni wodniacy z Fromborka zabezpieczali trwające na Zalewie Wiślanym regaty. W pewnym momencie do funkcjonariuszy zgłosił się jeden z uczestników informując, że na wodzie z trudem unosi się orzeł.

- Policjanci bez chwili zastanowienia ruszyli mu na pomoc. Jak się okazało, ptak był bardzo przemoczony i nie mógł wznieść się w powietrze - informuje sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

Funkcjonariusze zwrócili się z prośbą o wsparcie do strażaków ochotników z Braniewa. Wspólnymi siłami przeprowadzili niełatwą akcję wydostania osłabionego orła na brzeg. Policjanci łodzią, strażacy pontonem maksymalnie zbliżyli się do przemoczonego ptaka, a następnie przy użyciu rozłożonego pod wodą koca wydostali go, aby przetransportować go w bezpieczne miejsce. Ten, gdy tylko wysechł i odzyskał siły rozpostarł skrzydła i odleciał.

Informacja prasowa
Policjanci i strażacy uratowali orła
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (12)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.