Duży telewizor – duże możliwości

Obecnie zakup dużego telewizora nie stanowi dla nikogo problemu, nie jest też jakimś wydatkiem, na który trzeba odkładać pieniądze przez długie lata. A dlaczego warto zainwestować w większy rozmiar i co to daje w praktyce? Oto zalety takiego rozwiązania!

Kino w domu

Większości konsumentów duży telewizor kojarzy się z możliwością urządzenia kina domowego. Nie jest to wykluczone, jednak należy pamiętać, że telewizor musi być przede wszystkim dobrany do wielkości pomieszczenia, a także odległości od ekranu, w jakiej będzie się siedzieć. W przypadku gdy mamy przeciętnej wielkości salon, zazwyczaj zasiadamy ok. 2 metry od kranu. Przy takim dystansie zalecana wielkość, jaką powinien mieć telewizor, to 55 cali. Gdy mamy większy salon, będzie to 60'' i więcej.

Jeśli chodzi o rodzaj telewizora, warto pomyśleć o QLED. Urządzenia wykonane w tej technologii są obecnie uznawane za najlepiej odzwierciedlające kontrast i barwy, a co za tym idzie – realizm obrazu. Ważną rzeczą jest jego jakość. Aby mieć komfort z oglądania, rozdzielczość Full HD to minimum, a lepiej postawić na Ultra HD, czyli 4K. Jest to w tej chwili najwyższa rozdzielczość, jaką można wykorzystać, a nadawcy dopiero planują prowadzenie w niej transmisji, więc gdy wejdzie do powszechnego użytku, będziesz mieć już do niej odpowiednie urządzenie. Filmy w jakości 4K już możesz oglądać na YouTube i w innych serwisach, a jeżeli masz smartfona czy kamerę wideo, które wspierają nagrywanie w tej rozdzielczości, po podpięciu do telewizora obejrzysz swoje nagrania na dużym ekranie!

Jeśli cenisz realizm i chcesz poczuć się niczym w środku akcji, wówczas dobrze pomyśleć o telewizorze z zakrzywionym ekranem, jak np. QLED TV Q7C. Jego konstrukcja sprawia, że zwiększony jest kąt widzenia, a szerokość optycznie powiększona. Daje to niezwykłe wrażenia i umożliwia pełne zatopienie się w oglądanym materiale. Jednak w przypadku, gdy decydujesz się na telewizor z zakrzywionym ekranem, zwróć uwagę, aby miał wsparcie dla technologii Q Viewing Angle. Dlaczego? Otóż w przypadku zakrzywionego ekranu perfekcyjny obraz widzą osoby siedzące naprzeciw niego. Gdy patrzy się z boku, mogą występować pewne zakłócenia i zniekształcenia. Q Viewing Angle eliminuje ten defekt i pozwala na cieszenie się doskonałym widokiem niezależnie od kąta! Rozwiązanie to jest stosowane w wielu modelach, jak na przykład we wspomnianym QLED TV Q7C.

Dodatkowe technologie – warto je wybrać!

Przy wybieraniu telewizora do swojego salonu warto także zwrócić uwagę na dodatkowe technologie, które mają wpływ na komfort codziennego użytkowania. Występują one zarówno w telewizorach z ekranem zakrzywionym, jak i zwykłym. Te technologie to HDR, możliwość podłączania bezprzewodowego różnych urządzeń (np. słuchawek) czy opcje pozwalające na optymalizację działania procesora telewizora.

Takie modele jak QLED TV Q7C mają kilka rozwiązań tego typu i jest to standard w telewizorach QLED. Warto dokładnie zapoznać się z ich opisami i efektami działania, dzięki czemu wybierzesz najlepszy model dla swojego salonu i zagwarantujesz sobie doskonałe doznania przy filmach, transmisjach sportowych lub podczas grania w gry. Czy będzie to QLED TV Q7C, czy też inny model, jakość gwarantowana!

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
27.08.2018, 18:41
Jurek
Mam w domu telewizor - 55 cali z ambilightem - po jego włączeniu jest wrażenie, że ma się 70 cali :)