Malowali miasto i okolice. Za nami Międzynarodowy Plener Malarski – Braniewo 2018

Malowali miasto i okolice. Za nami Międzynarodowy Plener Malarski – Braniewo 2018 fot. organizator
Dziewiętnastu artystów z Niemiec Rosji i Polski przez tydzień gościło w Braniewie na Międzynarodowym Plenerze Malarskim. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Braniewskiego Centrum Kultury.

Niemcy reprezentowały: Sigi Anders i Kristin Ziewer z Berlina. Z Rosji przyjechały do nas Marina Guszczian, Tatiana Łukianowa z Kaliningradu oraz Swietłana Weiss ze Świetłogorska. Z Polski przyjechali do nas Marzenna Otto z Nakło nad Notecią, Lubimira Wacławska z Pieniężna, Maria Wojtasiak z Elbląga, Elżbieta Ponińska z Międzychodu, Małgorzata Czaplińska z Pieniężna, Joanna Kowalska z Iławy, Barbara Wojtanowska z Elbląga, Barbara Krajnik z Wiśniewa i Bogumił Burdalski z Sierpca. Braniewo reprezentowali Halina Bardońska, Jadwiga Poreda, Krystyna Dzielińska, Józef Błażewicz i Andrzej Zieliński.

 

Przez cały tydzień artyści tworzyli w plenerze, przenosząc na płótno najpiękniejsze zakątki w naszym mieście.

- Uczestnicy pleneru mieli do dyspozycji 3 pracownie w Braniewskim Centrum Kultury, gdzie trwały prace nad wykończeniem dzieł. W czasie pleneru powstały 52 prace, w większości olejne, ale też w akrylu, akwareli i grafiki - mówi Ewa Żuryło dyrektorka Braniewskiego Centrum Kultury.

 

Artyści zwiedzili piękne tereny wokół Braniewa, między innymi: pałac w Słobitach i Gładyszach, zwalone mosty w Łozach, okoliczne kościoły i wsie. Byli gośćmi Państwa Joanny i Romana Ruksztełło w Nowej Pasłęce. W każdym z tych miejsc czerpali inspiracje do swoich prac. Zwiedzili także Muzeum Ziemi Braniewskiej i braniewskie zabytki. W trakcie pleneru artyści przeprowadzili warsztaty plastyczne z dziećmi podczas zajęć wakacyjnych Braniewskiego Centrum Kultury.

 

12 sierpnia 2018 (w niedzielę) w „Galerii w Podziemiach„ w Braniewskim Centrum Kultury plener zakończył wernisaż wystawy prac powstałych podczas całego tygodnia, z udziałem władz miasta i powiatu i licznie zgromadzonych mieszkańców Braniewa i okolic. Wystawę można podziwiać do 10 września.

 

Organizatorzy szczególnie dziękują Burmistrzowi Miasta Braniewa – Monice Trzcińskiej, Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Braniewie, Księdzu Leszkowi Galicy, Zgromadzeniu Sióstr Katarzynek, Państwu Joannie i Romanowi Ruksztełło, Andrzejowi Plażukowi, Starostwu Powiatowemu w Braniewie, Informacji Turystycznej w Braniewie oraz gospodarzowi pałacu w Słobitach za pomoc, gościnę, miłe przyjęcie oraz wsparcie.
Informacja prasowa

Zdjęcia (17)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.