Pijany motorowerzysta jechał całą szerokością jezdni – zatrzymali go policjanci

  • 23 sierpnia 2018, 10:16
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Choć był pijany zdecydował się kierować. Nieodpowiedzialną jazdę 26-latkowi, który podróżował całą szerokością jezdni, przerwali policjanci patrolówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

We wtroek (21.08) po godz. 22:00 uwagę funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego skupił kierujący motorowerem. Mężczyzna jadąc ulicą Królewiecką w Braniewie poruszał się całą szerokością jezdni. Policjanci postanowili więc go skontrolować. Już od pierwszych chwil patrol wiedział, że ma do czynienia z pijanym kierowcą, bowiem czuć było od niego alkohol. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-latek prowadził motorower mając ponad promil alkoholu w organizmie. Jak sam przyznał, godzinę wcześniej pił. Co więcej, pojazd, którym się poruszał nie był ubezpieczony. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety, to już kolejny przypadek w tym tygodniu, gdy do ruchu włączają się pijani kierujący. Stanowią oni poważne zagrożenie dla innych podróżujących, dlatego eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów. Kierowco pamiętaj -  w drogę tylko na trzeźwo!
 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GIENIO
02.09.2018, 6:40
GIENIO
PONAD PROMIL ??? TEŻ MI SENSACJA ??? MIAŁEM 5,16 PROMILA I NORMALNIE PROWADZIŁEM CHODNIKIEM ROWER.TU BYŁO ZDZIWIENIE GLINIARZY ??? POSZEDŁEM DALEJ DO CHATKI.