Narodowe Czytanie 2018. Weź udział w akcji

W sobotę, 8 września odbędzie się kolejna - siódma edycja akcji pn. "Narodowe Czytanie". W tym roku lekturą jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Organizatorem braniewskiego wydania akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna. Wydarzenie rozpocznie się o 11.00 w Spichlerzu Mariackim (ul. Portowa 6).

"Narodowe czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas kolejnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza oraz Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Braniewa do wzięcia czynnego udziału w akcji. Osoby, które chcą przeczytać fragment "Przedwiośnia" 8 września, mogą zgłosić swój udział w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie (czytelnia dla dorosłych). 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (1)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.