Gorąco na sesji w mieście

Gorąco na sesji w mieście fot. redakcja
W środę odbyło się 46. posiedzenie Rady Miasta Braniewa. Zgodnie z porządkiem obrad pod głosowanie poddanych zostało 10 uchwał. Zanim jednak radni zajęli się głosowaniem, gorącą dyskusję wywołał temat poruszony w sprawozdaniu burmistrza. Chodzi o remont budynku, w którym mieści się niepubliczne przedszkole. Emocji i słownych utarczek nie zabrakło również w trakcie interpelacji i pytań radnych.

 

46.sesja Rady Miejskiej w Braniewie cz.1 

 

46.sesja Rady Miejskiej w Braniewie cz.2

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

braniewianin
19.09.2018, 11:05
braniewianin
a my chcielibyśmy się dowiedzieć dlaczego p burmistrz robi sobie szkolenia za pieniądze z um,słyszeliśmy,Ze ostatnio robiła jakieś polityczne szkolenie za które zapłaciła nie swoimi pieniędzmi.
HD Zbigniew
18.09.2018, 21:28
HD Zbigniew
Skończyła się RADA (Kazik Staszewski ma na tą okoliczność utwór) -- a ja prosiłem --- rozmawiałem --- pomagałem -- CO NIE MONIKA? --- A Stefczyka ulica jak z 1917 --- żal mi was
Ja
12.09.2018, 12:25
Ja
Czytam dziś fbeka dr..... a tam post, że zapomniał o wyroku sądu, prawie i najazie przeprosin. To jakiś żart kandydat na burmistrza nie przestrzega prawa, kłamąc przecież taki uczciwy człowiek tyle dobrego pisze o sobie. Zakazy parkowania i ciągła linia też nie obowiązują. Szczyt wszytkiego totalna żenada. Pozdrawiam wszystkich czytających tu komentarze nie są usuwane.
PSL + KWWP = oszustwo, obłuda i układy?
12.09.2018, 0:12
PSL + KWWP = oszustwo, obłuda i układy?
Tak się nie kochali a teraz obydwoje knują wieść Gminna dożynkowa niesie drodzy mieszkańcy stołki rozdane. Czy tego chcemy dlaczego nie chcą się przyznać obydwoje, że się nie nawidzili a dziś połączyli siły przeciwko SLD i Obecnej władzy. Czy takiego burmistrza chcemy?
Emeryt
09.09.2018, 18:03
Emeryt
Szanowna redakcjo tego portalu. Proszę włączyć pokazywanie adresów IP osób komentujących. Będzie jasne czy mamy do czynienia z jedną osobą czy z kilkoma. Prawo tego nie zabrania (RODO), ponieważ adres IP nie jest daną osobową i na jego podstawie nikt prócz prokuraturatury i sądów nie uzyska danych personalnych osoby ukrywającej się.
xyz
09.09.2018, 19:13
xyz
To dokładnie jak ty emeryt, zmieniasz tylko nicki i chrzanisz ciągle to samo
Emeryt
14.09.2018, 10:30
Emeryt
Od zawsze używam tego samego nicku lecz skąd o tym możesz wiedzieć ... Psy ujadają a karawana jedzie dalej.
xyz
16.09.2018, 9:16
xyz
no to podaj swoje imię i nazwisko skoro jesteś za pełną jawnością komentarzy
Emeryt
17.09.2018, 21:52
Emeryt
Zenon Brzęczyszczykiewicz.
Paw
09.09.2018, 16:11
Paw
zycze sobie i nam BURMISTRZA KTORY STAWIA PRZEDE WSZYSTKIM NA DOBRo MIESZKAŃCÓW... zastanawiające sa ataki na radnego Szpigla mam wrazenie ze komentarze pisze ciagle ta sama osoba.Poza tym nie atakujmy radnych ze zadaja pytania to lepiej dla nas .
aaa333
09.09.2018, 19:15
aaa333
No to udowodnij, że obecna burmistrz nie "stawia na dobro mieszkańców"
dziwne
09.09.2018, 12:29
dziwne
Nie wierzę że chcecie burmistrza który wszystkich nagrywa!!! Pytanie po co i w jakim celu to robi? Co za czasy!!!
Metody godne komandosa !
09.09.2018, 11:57
Metody godne komandosa !
KOMENTARZ MISTRZ, zacytuję post który jest na dole strony: 123 "Ten Pan wszystkich nagrywa"... jasne jest, że radny żołnierz miał dostęp do nagrania Pana co wszystkich nagrywa, pytanie się nasuwa, czy nagrywanie bez wiedzy nagrywanego i powoływanie się na to nagranie, nie ma znamion złamania przepisów RODO, na które tak chętnie powołuje się radny żołnierz? Czy w jakiś sposób radny żołnierz stymulował działania "Pana co wszystkich nagrywa" w celu nagrywania i posiadania wiedzy z tych nagrań? Metody godne komandosa :)
walery
09.09.2018, 9:02
walery
Panie Szpigiel, taki Pan prawy? a ilu to koleszkom pomógł Pan załatwić robotę w wojsku? Pokazał Pan swoją wypowiedzią klasę żołnierza wojska polskiego. tytuły naukowe można kupić, szacunku ludzi nie
Do walery
09.09.2018, 19:12
Do walery
Jezeli jestes w posiadaniu takiej wiedzy to powinnes niezwlocznie zawiadomic odpowiednie sluzby. Choc smie twierdzic ze klamiesz i oczerniasz prawego oficera. Mam nadzieje ze Piotr nie pusci ci tego plazem. Pamietaj nikt w internecie nie jest anonimowy. Nie te czasy. Nie pozdrawiam
Hjk
09.09.2018, 0:44
Hjk
Po niektórych komentarzach widaac ze kampania na calego.ludzie wstydu.nie macie ze wypisujecie takie głupoty.zaznaczam ze społeczeństwgo jest bardziej świadome wyedukowane .Braniewo sie zadluzalo bo byly poczynione inwestycje ..pamietacie jak wygladalo miejscie gdzie obecnie jest plac zabaw...bloto do kolan..basen..biblioteka ktora miescila sie w palacyku i smierdzialo wilgocią."most" kolo zatoki bo po drewnianym az bylo strach chodzic..nie wspomne o lodowisku dla dzieciakow na amfiteatrze.Dni Miasta to byla impreza z pompa .byly baj baj wakacje ..teraz mamy taka oszczednosc ze dozynki prawie w pazdzierniku za bagatela 25 tys czyli zespol Warmia i Wrzos ..mieszkancy jak chcieli sie pobawic to nawet kupili bilety na gale disco polo Final taki ze co niektórzy do tej pory nie otrzymali kasy..
dożynek
08.09.2018, 21:10
dożynek
Pan Piotr nie chciał dożynek? Co za bzdurne wytyczne od wodza! Dlaczego Pan się tak dał zmanipulować przez kortowego? Jako mieszkaniec chcę tej imprezy w amfiteatre i nie rozumiem jak mozna mieszać politykę do kultury.
789
08.09.2018, 14:17
789
Pani Burmistrz stanowisko przerosło taka jest prawda.Kazdy pokładał w niej nadzieje,ze mloda to bedzie ambitna bedzie chciala sie uczyc- co za tym idzie rozwijac.. Prawda jest taka,ze to najbardziej niekompetentny Burmistrz jaki był do tego pory..wprowadza w bład tzn ona co innego ,a jej podwładni co innego wiem to na swoim przykładzie. Mojego glosy nie ma!.. Człowiek docenia kiedy cos straci gdyby zyl Pan Mrozinski to nawet nie musiałby brac udziały w kampani wyborczej bo by wygrał...
Do 789
12.09.2018, 0:17
Do 789
Dobre tylko że jego przyjaciel który nie nawidzili Posła na Sejm gra w jego drużynie. Dlatego żaden z nich nie ma głosu. Głosuje na SLD komuna razem.
Krzysiek
09.09.2018, 11:45
Krzysiek
Dla was nikt i nic nie dogodzi.. splacac dlugi miasta zle, zrobic impreze X zle bo nie Y, zrobic Y zle bo nie X. A samemu potraficie tylko marudzic, a dupci sie ruszyc nie chce... kazdy ma pomysly, najswietniejsze wyjścia, no menedżerowie jakich świat nie widział - a żaden sie nie wezmie za dzialalnosc spoleczną, polityczną, jakokolwiek na rzecz miasta!!!!
do 789
08.09.2018, 21:18
do 789
uważam ,ze Pani Burmistrz dała z siebie wszystko - nie oszukujmy sie , co mogła więcej zwojować jak POPRZEDNIA WŁADZA tak zapuściła Braniewo , zadłużyła , kolesiostwo rządziło , nie jeden mógłby sie uczyc od PANI Moniki, MA Pani moje głosy i nie tylko moje
do obiektynej
08.09.2018, 13:33
do obiektynej
Pani Burmistrz i tak wykazała się wielką klasą i cierpliwością, bo jak by to padło na innego ,to by pewnie te kolesiostwo ,które pozostawił po sobie SW.pamięci Pan Mrozinski -zwolnila ,a oni dalej tam pracują i powinno być jej wdzięczni, że ich zostawiła ,wystrczy spojrzeć kto pracuje na basenie ,sama rodzinka i kolesiostwo z poprzedniej władzy . Pani Monika jakby chciała ,to by mogła swoich powsadzac .Wielki szacun Pani Monika ,bo ja to bym ode ie wszystkich zmieniła -wyrzuciła tą całą rodzinkę i kolesiów SP Henryka -ma Pani mój głos ,mam liczną rodzinę i oni też na Pania zagłosują -powodzenia. CHYBA nie chcemy żeby znowu Eldorado wróciło
do obiektywnej
15.09.2018, 18:54
do obiektywnej
P burmistrz też powsadzała swoich nie jest taka ekstra bez skazy ,w przedszkolu wsadziła opiekunkę swoich dzieci,w żłobku też znajoma jej,która pracowała w Stokrotce i jeszcze inne osoby
A ja
08.09.2018, 11:21
A ja
uważam, że Radny Szpigiel nie zrobił nic złego. On tylko kulturalnie, zadawał rzeczowo niewygodne pytania. Był przygotowany, ma prawo pytać, a obowiązkiem władz samorządowych jest udzielać konkretnych odpowiedzi. Nie koniecznie na sesji jest na to czas. Można na spokojnie przygotować odpowiedź i udzielić jej na piśmie. Pozdrawiam hejterów haha
Gość
07.09.2018, 21:47
Gość
Zacne grono, a ta pani za Panią burmistrz siedzi i gumę żuje
obiektywna
07.09.2018, 17:58
obiektywna
Powiem szczerze, ze Pani Monika zrobiła więcej przez te 4lata -niż było robione przez 8lat ;kobieta z klasą, kulturą osobistą, zawsze wysłucha człowieka .Wcześniejsza władza nie zrobiła nic ;tylko obsadzone były stołki dla kolesiostwa i ich rodzin -sorki ,ale taka prawda dla niektórych Eldorado się skończyło i ti ich teraz boli
do obiektywnej
07.09.2018, 20:47
do obiektywnej
Niestety p burmistrz też obsadza swoich,nie mów ,że nie.Szwagierka p Ewa D pracowała przez jej kadencję w wodociągach ,teraz przed wyborami aby ludzie nie mówili to zmieniła pracę i w sklepie z rtv pracuje,a i bratowa burmistrz reż w urzędzie miasta,ciotki na dyrektorskich stołkach itp.
aha ha
09.09.2018, 11:49
aha ha
co ty wypisujesz... klamczuszku jak doktorek.. za takie pomowienia są paragrafy ;) probojecie ją oczerniać, bo nie macie argumentów? slabe.
Anita
07.09.2018, 15:10
Anita
Trzcińską można lubić albo nie, ale to ona wyszła do ludzi, rozmawia z nimi, organizuje systematyczne spotkania, rzadko na tych spotkaniach byli radni, obejrzałam kilka relacji i widziałam tylko 2-3 radnych NBR, pozostali boją się rozmawiać, boją się odpowiadać na pytania i taka jest prawda.
ANITKA
07.09.2018, 17:56
ANITKA
KOMENTARZ PANI ANITY PISANY JEST PRZEZ POLONISTKĘ.
Cymber Wojtek Kaszanka
07.09.2018, 15:27
Cymber Wojtek Kaszanka
Pani Trzcińska nigdy nie będzie dobrym gospodarzem gdyż nie ma prawidłowo zdefiniowanych prawdziwych problemów miasta. Krowa która dużo muczy mało mleka daje. Czcza gadanina na spotkaniach, pieknie robione selfie, zajmowanie się bzdetami a konkretne problemy dalej leżą nieruszone.
zaniepokojony
07.09.2018, 13:51
zaniepokojony
rada wf/stow bylych pedagowow to poziom taki jaki widac . ignorancja obluda tak jest zawsze a ludzie i tak znow ich wybiora co do burmistrz nikt nie jest nie omylny ? ale krytykowac to najlatwiej ? czy ktos z was spradzil chociaz program wyborczy obecnej pani burmistrz ? sprzed 4 lat ? zrealizowala wszystko i jeszcze wiecej ? wniosek nasuwa sie sam ? kazdy ma prawo do glosu na kogo chce ,ale warto sie zasnaowic 2 razy bo nasteona kadencja jest 5 letnia i moze zrojnowac nasze miasto . glosuumy na skutecznych i zdolnych ludzi . a pani burmistrz to pokaza jak mozna zarzadzac budzetem oraz pozyskiwac dofinansowania . ta rada to mam ciucha nadzieke ze przeszlosc . glosujcie na mlodych wyksztalconych ludzi .
do zaniepokojonego
07.09.2018, 15:19
do zaniepokojonego
ta p burmistrz może i zrobiła to co zamierzała,przecież po to w końcu została wybrana,ale jest też kłamczuchą i ignorantką.Dlaczego nic nie robi z jednym właścicielem restauracji palącym śmieci i jeszcze kłamie,że w starostwie o tym wiedzą a to nie prawda.Dlaczego zlekceważyła rodziców z przedszkola Bajka i wyszła ze spotkania i dlaczego pozwala w bck robić prywatę najemcy na lokal,którego nie chcą mieszkańcy , jest jeszcze wiele rzeczy do wymienienia.Nie do końca jest ta pani taka ekstra
że jak??
09.09.2018, 11:51
że jak??
że gdzie Burmistrzowa wyszła ze spotkania?? bo byłam na dwóch spotkaniach, z żadnego nie wyszła :D pleciecz albo kłamstwa, albo plotki powtarzasz.......
Do ww
12.09.2018, 0:24
Do ww
Posty doktora się czyta w domu! Może warto zapytać z czyich to i gdzie jego zacny komitet z tamtych wyborów. O właśnie gdzie ci wspaniali ludzie się podzieli. Spierdolić im się udało tylko żołnierz został.
Rodzic
07.09.2018, 19:41
Rodzic
A moim zdaniem to zignorowala nas pani dyrektor przedszkola a nie pani burmistrz!
MS
07.09.2018, 11:12
MS
Brawo Piotr. Szacun. Jesli zdecydujesz sie kandydowac na nastepna kadencje masz moj glos i mojej rodziny
Brak szacunku
07.09.2018, 11:23
Brak szacunku
Tak nie postępuje żołnierz Wojska Polskiego to wstyd i hańba!
Do brak szacunku
07.09.2018, 14:24
Do brak szacunku
A co ty gimbusie mozesz wiedziec co to honor oficera wojska polskiego. Znam Piotra osobiscie. Jest najlepszym oficerem jakiego ma 9 Brygada. Mlody wyksztalcony wysportowany. Ma swoje zdanie i swoje poglady i to niektorych boli i to tych oficerow co to zastygl im beton w glowie i dalej by z szablami na czolgi ruszali jak i klike radnych co to tylko siedza pierdza w stolki od kilku kadencji i nic nie robia byle sie kasa zgadzala. Boli ze Piotr potrafi zapytac o niewygodne rzeczy. Oj boli dupa szanownych wybrańcow narodu. Tyle wam powiem. Piotr jestem zawsze i bylem z Toba. Jestes najlepszym dowodca pod jakim przyszlo mi sluzyc. Rob swoje. Pytaj pytaj itd. Czas wymiesc tych pobieraczy diet z rady miasta
Szacunek i honor
12.09.2018, 0:26
Szacunek i honor
Tak właśnie postępuje oficer Brygady, żołnierz WP brawo?!
szpigiel poglądy
09.09.2018, 11:53
szpigiel poglądy
Ma poglądy??? Żywcem przekładane pierdoły od doktora. Świetny żołnierz. Rzeczywiście.
gryzli
07.09.2018, 8:46
gryzli
Wiadomo teraz, że obecna rada jest do wymiany. mowa o obniżeniu diet po 4 latach kadencji, na ostatniej sesji przed wyborami :-) ....jakoś żadnego z Radnych nie raziło, jak kaska wpływała na konto. Słowa wypowiadane w tym materiale przez Radnych potwierdzają, że trzeba stawiać na młodych ludzi, działaczy... RADA DO WYMIANY!
Cymber Wojtek Kaszanka...
07.09.2018, 8:23
Cymber Wojtek Kaszanka...
Mieliście szansę 4 lata temu wybrać młodych, wykształconych ludzi, którym się przede wszystkim coś chce robić. Wybraliście dalej tych samych albo według tego samego klucza. Nie oczekujcie zbyt wiele po ludziach, którzy całe życie są na utrzymaniu społeczeństwa i mają tylko żądania i roszczenia (nauczyciele, mundurowka, budżetówka) a do rady poszli parę groszy dorobić. Takich sobie wybraliście to tacy są i dalej takich wybierzecie....
barbi
07.09.2018, 7:53
barbi
Dlaczego się tak opluwacie? Mnie, mieszkance Braniewa jest wstyd za Wasze wypowiedzi, które publikujecie publicznie. Zastanówcie się, czy warto być tak niedobrym człowiekiem.
nowe znaczneie skrótu W.P.
07.09.2018, 0:10
nowe znaczneie skrótu W.P.
WP - to nie skrót Wojsko Polskie żołnierz WP - to nie żołnierz Wojska Polskiego żołnierz WP - to żołnierz Wojciecha P
Jcobe
07.09.2018, 11:27
Jcobe
Popieram co na to Dowódca 9BBKPanc i przełożeni? Powinno się wyciągnąć konsekwencje i Przewodniczący Rady także - wstyd, hańba...!
cerber
07.09.2018, 12:29
cerber
Proponuję także napisać do dyrektorów szkół że ich nauczyciele nie znają ustaw, do izby radców prawnych ze radczyni udziela fałszywych info dla przewodniczącego i nie umie obsługiwać mikrofonu , do związku nauczycieli ze radny były dyrektor sam wybudował halę sportową i z pewnością nikt mu nie zapłacił (podobnie jak za opowiadane bajek na sesji ) a następny radny b. dyrektor prowadzi w czasie sesji lobbing i kampanie wyborczą (ale to chyba kompetencje PKW) Jest jeszcze możliwość powiadomienia koło gospodyń wiejskich ws burmistrz ale temat pozostawiam otwarty
Szpigiel pseudooficer
06.09.2018, 23:34
Szpigiel pseudooficer
Piotrze Szpigiel - wstyd mi za Twoją postawę OFICERA WOJSKA POLSKIEGO!!! Marionetka Wojciecha P! Marionetka!!!!! Szok,. To jakaś kpina, kpina z miasta, rady, z naszej jednostki BKPanc!! Szpigiel wracaj uczyć wuefu w jednostce, nawet do tego straciłęś już godność.
DO radnego
06.09.2018, 23:20
DO radnego
wstyd Panie SZPOIGIEL
do do radnego
09.09.2018, 16:52
do do radnego
Lepszy taki radny jak p Piotr Sz ,ma prawo przecież zadawać pytania,niż ten p Piotr niemowa co ani me ani be,bo już znudził się być radnym.
Jacek
06.09.2018, 19:47
Jacek
Wstydzę się za to co zobaczyłem, za takich radnych, za taką postawę, za ich brak czasu, za brak uczestnictwa w życiu miasta przez 4 lata, za ich aktywność teraz i ze wstydem pytam gdzie byliście dla mnie mieszkańca przez te wszytkie miesiące? Burmistrz to kilkukrotnie spotkała się porozmawiała, nie zawsze było pięknie ale jest i udało się wyjaśnić. 4 lata zmiany na lepsze bez krytyki, poniżania i manipulacji można tak wystarczy chcieć i dążyć do celu. Pamiętam słowa nie drzwiami to oknami i tak jest. Ubolewam nad obecnymi kandydatami strasznie aktywnymi miesiąc przed wyborami i obietnicami z d**y, które dużo pozostawiają do życzenia. Miasto wstał z kolan nie za sprawą prywatnych spraw doktora, przyjaciela co zostawił sp. Burmistrza czy ambitnego byłego dyrektora lecz za sprawą zwykłej prostej kobiety otwartej dla miasta, mnie ludzi i wszystkich. Jestem przekonany, że następne 5 lat przed Panią i zmiany na lepsze. Monika Trzcińska mój Burmistrz X.
BKS
07.09.2018, 8:46
BKS
Jacek masz 100% Monika Trzcińska mój Burmistrz X.
do Jacka
06.09.2018, 20:55
do Jacka
A my mamy nadzieję ,że tej pani już podziękujemy i że nie będzie już przez następną kadencję. Chyba jesteś znajomym tej pani,bo dla nas wcale nie była taka super,nie przesadzaj otwarta dla miasta,cha cha
Jacek
07.09.2018, 11:29
Jacek
Mam prawo do własnej wypowiedzi i wypowiedzeniu się na temat pracy radnego to ja stawiam x i mam prawo do oceniania po 4 latach i zdania. Piszę w swoim imieniu nie waszym
Ha Ha Ha
07.09.2018, 8:44
Ha Ha Ha
Czuję tu aktywność pseudo wykształconego.
bla bla
06.09.2018, 17:38
bla bla
Radni pokazali na kogo warto w tym roku glosowac, mam nadzieje ze bedzie nowa mloda rada w miescie. Pan Szpigiel pokazal na co go stac.Brawo hahaha
Ja
06.09.2018, 16:27
Ja
Głosujcie kochani wszyscy na nowych młodych ludzi obojętnie z jakiego są komitetu trzeba tą radę wymienić całkowicie i wszystkich młodych nowych ludzi nie patrząc z jakiego komitetu startują w małym miastach nie ma to żadnego znaczenia
ANITKA
08.09.2018, 7:11
ANITKA
JEDYNYM SPOSOBEM SPRAWDZENIA KANDYDATÓW DO RADY BĘDZIE ZAŁOŻENIE KOMITETU WYBORCZEGO POD NAZWĄ .. BĘDZIEMY PRACOWAĆ Z A DARMO ... ZOBACZYMY ILE OSÓB ZGŁOSI SIĘ DO TEGO KOMITETU.
fifarafa
06.09.2018, 14:24
fifarafa
to ja zapytam sie ilu z nas widzialo jakiegos radnego pukajacego do naszych drzwi z pytaniem jak nam sie zyje, co nam trzeba ,czego brakuje na dzielnicy,biora kase za nasze podatki i to nie malo bo ja za taka diete radnego musze ciezko zapierdzielac po 10 godzin dziennie,zaraz ktos napisze ze trzeba samemu wystartowac i po klopocie,a taki radny skoro kandyduje to znaczy ze ma jakas wizje na to miasto wiec dlatego sie decyduje a tu jak widac wiekszosc przez cala kadencje nawet glosu nie zabrala,swietej pamieci Henryk M. trzymal wszystkich w garsci a tu nagle pan przewodniczacy odzyskal wigor i mikrofon ciezko zabrac,faktycznie przez te cztery lata setki miejsc pracy,mieszkan socjalnych,zlobkow,przedszkoli,niczego nam nie brakuje,jedyni co buduja to prywatni przedsiebiorcy,
JAcek
06.09.2018, 20:55
JAcek
kto widział obecnych kandydatów na burmistrza przez ostatnie miesiące lata tak bardzo aktywnych, zajętych prywatnym życiem sprawami a teraz wszędzie tyle czasu maja jak nigdy. Czekam z niecierpliwością na wszystkie twarze kandydatów do rad największych działaczy miejskich aktywnych i tak kochających Braniewo. Daje głowę, że połowa z was to o życiu miasta nic nie wie .... Powodzenia oczekuje waszej super aktywności jeszcze czas tylko się nie pozabijacie.... PS: w szczególności czekam na kandydatów PSLu,SLD i KWWWP. BRANIEWO ZASŁUGUJE NA WIĘCEJ NIŻ ONI przez 4 lata.
do JAcek
07.09.2018, 8:05
do JAcek
No właśnie, dodał bym do tego jeszcze kandydatów-działaczy PO, Nowoczesnej i PSL, którzy przy tragicznych wynikach swoich partii pochowali się w lokalnych komitetach i udają że nie mają żadnych związków ze skompromitowaną ekipą, która poprzednio rządziła.
Ha Ha Ha
07.09.2018, 8:40
Ha Ha Ha
Ale pisiorstwem zaśmierdziało.
Mieszkaniec Braniewa
07.09.2018, 8:30
Mieszkaniec Braniewa
I nie zapominajcie jeszcze o kandydatach Polskiej Zjednoczonej Partii Premii i Stołków, którzy obiecywali Braniewu sfinansowanie budowy mostu przed wyborami, a teraz udają, że tych obietnic nie było. Dodać do tego trzeba jeszcze zlikwidowanie przez nich Małego Ruchu Granicznego Z Rosją, chociaż przed wyborami twierdzili, że "głosowanie w sejmie przeciwko ratyfikowaniu umowy o MRG było błędem". I mam szczerą nadzieję, iż przy tak dobrych sondażach nie będą chować się w lokalnych komitetach wyborczych i wystąpią wszyscy pod szyldem swojej partii.
cerber
06.09.2018, 14:17
cerber
Pani radca prawna potwierdza niewiedze przewodniczącego ? Stawki określone w ustawach i rozporządzeniach są stawkami max nic nie przeszkadza aby je zmniejszyć (tak zrobili radni z wynagrodzeniem burmistrz na początku kadencji) A tak podsumowując widać że niedługo wybory - obietnica dla strażaków, opowieści "dziadka " z mchu i paproci, przewodniczący ,który wspiera wybranych a łaje przeciwników i wyliczanki burmistrz co zostało zrobione i co będzie robione w przyszłej kadencji
123
06.09.2018, 13:21
123
"Ten Pan wszystkich nagrywa"... jasne jest, że radny żołnierz miał dostęp do nagrania Pana co wszystkich nagrywa, pytanie się nasuwa, czy nagrywanie bez wiedzy nagrywanego i powoływanie się na to nagranie, nie ma znamion złamania przepisów RODO, na które tak chętnie powołuje się radny żołnierz? Czy w jakiś sposób radny żołnierz stymulował działania "Pana co wszystkich nagrywa" w celu nagrywania i posiadania wiedzy z tych nagrań? Metody godne komandosa :)
Anka
06.09.2018, 11:43
Anka
Ja jako mieszkanka Braniewa nie życzę sobie remontów przedszkoli niepublicznych, nawet jeśli to są budynki miasta, co mnie to obchodzi? Czy ktoś dokłada do remontów w przedszkolu Kubuś Puchatek? Ludzie kobieta prowadzi prywatną działalnośc, zarabia kasę, bo nie uwierzę, że to w ramach wolontaristu robi i jeszcze pretensje!!!! dla mnie zachowanie pani dyrektor jest skandaliczne
Rodzic
06.09.2018, 11:33
Rodzic
Ja jako rodzic czuje się oszukana przez Panią dyrektor i wykorzystana do osiągnięcia zysków a kiedy pojawiają się problemy to jest chowanie głowy w piasek i unikanie odpowiedzialności. Jest mi po prostu przykro!
rodzic
06.09.2018, 11:06
rodzic
jak słyszę w 51' że można było zamknąć ten obiekt bo się do niego dokłada to nóż mi się otwiera. A od kiedy przedszkole ma przynosić zyski. Kobieto ogarnij się. W którym przedszkolu ma pani dzieci - niech zgadnę Różana. naprawdę trzeba uważać co się mówi - jak zauważył P. Szpigiel - szok
też rodzic
06.09.2018, 20:44
też rodzic
szkoda,że w mieście jest więcej przedszkoli niepublicznych ,p burmistrz znowu obsadziła by na miejsce dyr jakąś swoją ciotkę i pozatrudniała by swoich, jak na Różanej,.Słyszeliśmy,że w jednej grupie chyba pięciolatków dzwonków czy coś podobnego pracuje pani,która jest zatrudniona jako wożna w innej grupie.
Rodzic
06.09.2018, 21:23
Rodzic
To źle rodzicu słyszałeś bo akurat w grupie Dzwoneczków a nie Dzwonków są 2 wychowawczynie i pomoc kuchenna Najpierw sprawdź a potem pisz
też rodzic
07.09.2018, 11:12
też rodzic
tak przynajmniej było w ubiegłym roku szkolnym,nie wiem po co w tym przedszkolu jest dwie pomoce,zawsze pomoc jest tylko w maluchach
Fln2
06.09.2018, 13:09
Fln2
Proszę zauważyć, że jest to prywatna działalność, nie miejska.
cerber
06.09.2018, 14:03
cerber
Proszę zauważyć ze jest to obiekt dzierżawiony od miasta A jeśli zmieniły się przepisy ppoż. to kto ma dostosować obiekt ? Czy lepiej trzymać obiekt w ruinie - patrz policja i pare innych na Kościuszki
Mieszkaniec
06.09.2018, 14:14
Mieszkaniec
Proszę zauważyć że pani dyrektor zarabia w tym budynku całkiem niezłą kasę, więc mogłaby trochę koło swojego interesu pochodzić a nie zignorować wszystko a jak grunt się pali to zgrywa ofiarę! Jestem zdumiony!
cerber
06.09.2018, 14:44
cerber
Proszę zauważyć że akurat ten wątek dot budynku przedszkola a nie p dyrektor Lepiej mieć ruinę niż tętniący życiem dzieci obiekt ?Nie zaprzeczam w całym działaniu jest wina p dyrektor , która sama -na str przedszkola, przyznała iż zaufała pewnym ludziom " Moja łatwowierność spowodowała ,że przez moment wszystko wymknęło się spod kontroli …."
Wstyd i hańba
06.09.2018, 10:26
Wstyd i hańba
Cała Rada to jakiś cyrk i porażka, Radny Piotr to zapomniał, że to nie wojsko cóż Braniewo zasługuje na więcej niż doktorów i gburów. Szanowni mieszkańcy dziś piszę do Was z prośbą o wymianę całej Rady ja nie chcę się za nich wstydzić, jeżeli nie wiedzą za co biorą dietę to niech idą precz i wstydu nie robią. Kto z was widział swojego radnego na dzielnicy?
Zuza
06.09.2018, 13:10
Zuza
No p. Szpigiel z tego co wiem nawet nie mieszka na Kolonii Wojskowej ;) widuje go czasem, chyba wozi dziecko do przeszkola, a tak to nic poza tym.
do Zuza
07.09.2018, 11:35
do Zuza
Wybrany przypadkiem do Rady dzięki wsparciu kolegów już o tym zapomniał jak był na poligonie i wyjazdach w kampanii. Pensja oficera mała to i dieta się przyda.
Ehh
06.09.2018, 9:32
Ehh
Jakoś dotrwałem do końca ale ciężko było. Cyrk. Radny Falkowski jak zwykle wywód na 15 minut żeby się dowiedzieć gdzie, z kim i kiedy spaceruje- zabrakło tylko koloru torebki żony... Radny Gawryś jak zwykle od nieodczytywania w całości projektu tej uchwały. Radny Klimczak to jak za karę siedzi zawsze. Przewodniczący to sam już zapomniał jak 'dogryzał' na początku kadencji burmistrz a teraz wielki obrońca wszystkich i wszystkiego. Radny Szpigiel jednak trochę chamsko. Nawet jeśli gdzieś miał rację i domagał się wglądu w jakieś sprawy to słuchając i oglądając w pewnym momencie brakowało mi tylko uderzenia pięścią w stół. No ludzie. Przynajmniej się zachowujcie. Nie skomentuję już faktu, że po przerwie zawsze brakuje kilku radnych na głosowaniach. Ciężko się to ogląda :/ taka brudna, chamska polityka się zaczyna za publiczne pieniądze. Przecież można inaczej, jak ludzie.
misiek
06.09.2018, 8:56
misiek
gdzie jest honor oficera Wojska Polskiego? jak można w taki sposób mówić do osoby starszej??? Panie Radny szczurek - jesteśmy z Panem i podziwiamy, że nie boi się Pan prawdy mówic
Postępowanie dyscyplinarne
07.09.2018, 11:36
Postępowanie dyscyplinarne
Czy ktoś tymi sytuacjami się zajmie to niedopuszczalne.
Ja
06.09.2018, 0:23
Ja
Pokaż ignorancji i buty Pana Sz. Braniewo z Wojciechem P. u władzy. Ludzie opamiętajcie się. Tylko nie w. P
Emeryt
06.09.2018, 0:10
Emeryt
Panie Szpigiel wstyd mi że reprezentuje Pan rejon Braniewa w którym mieszkam.
wstyd
13.09.2018, 14:53
wstyd
a nam wstyd za pana T B ,który podobno w pewnych kręgach kupuje głosy
Emeryt
05.09.2018, 23:13
Emeryt
Pani prawnik do mikrofonu się mówi !
Mieszkaniec
05.09.2018, 22:30
Mieszkaniec
Proszę nie dawać mikrofonu dla tego dziadka on jest chyba pomylony