Pożyczka na sam dowód najszybszą metodą na gotówkę

Jeszcze zanim pożyczki na dowód weszły na rynek, konsumenci poszukiwali ich na własną rękę w internecie. Kiedy stały się już faktem, sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Tak jest aż do dziś. Co sprawia, że konsumenci na całym świecie chętnie zaciągają takie zobowiązania?

Mała kwota na krótki termin

Nie każdy konsument potrzebuje dużego kredytu. Czasami można znaleźć się w pilnej potrzebie wymagającej kilkuset złotych czy kilku tysięcy. Nie wszystkie banki chcą się tak rozdrabniać i udzielać mikrokredytów. Instytucje pożyczkowe swoją ofertę kierują właśnie do tych, którzy potrzebują małej pożyczki na drobne wydatki, takie jak zakup telefonu czy pralki, zapłacenie pilnych rachunków czy sfinansowanie prezentu na przyjęcie okolicznościowe.

Dodatkowym atutem pożyczania bez zaświadczeń na dowód jest okres spłaty. Już po miesiącu pożyczkę należy zwrócić i temat zobowiązania zostaje zamknięty, pożyczka nie ciągnie się miesiącami czy latami. Warto wiedzieć, że jej cena uzależniona jest od okresu spłaty. Jeżeli decydujemy się na dłuższy okres, wówczas opłaty się zwiększają, na co wpływ mają odsetki naliczane od okresu spłaty.

Formalności ograniczone do minimum – wystarczy dowód osobisty

Aby otrzymać pożyczkę nie trzeba się szczególnie gimnastykować. Bankowe procedury nauczyły nas, że staranie się o pożyczkę wiąże się z załatwianiem wielu formalności, a droga rozpoczyna się u pracodawcy – należy przecież poprosić o zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu.

Wypełnianie papierów, wycieczki do placówki bankowej, podpisywanie różnych dokumentów, to droga obowiązkowa do niemal każdego kredytu, nawet niewielkiego.

Natomiast pożyczanie pozabankowe ma to do siebie, że nie wymaga od wnioskującego okazywania dokumentów zaświadczających o zarobkach. Ze strony ZgasRyzyko.pl dowiemy się, że kwoty pożyczek na dowód są na tyle niewielkie, że pożyczkodawca nie ponosi wielkiego ryzyka. W związku z tym, aby pożyczyć wystarczy podać swoje dane osobowe, adres zamieszkania oraz dokładne dane z dowodu osobistego. Należy pamiętać, że dowód musi być aktualny, na stary dowód nie uda się nam zaciągnąć żadnej kwoty.

Cała procedura tylko online, bez wychodzenia z domu

Cała droga do uzyskania pożyczki na dowód zaczyna się i kończy na wejściu na stronę internetową instytucji pożyczkowej i co najważniejsze, nie ma nic pomiędzy. Każdy konsument starający się o pożyczkę musi wypełnić krótki formularz oraz dokonać wpłaty na konto pożyczkodawcy ze swojego konta osobistego. Procedura jest bardzo prosta i nie wymaga żadnej wiedzy informatycznej, żadnych czynności, które są skomplikowane i spowodują, że nie uda się dokończyć procesu wnioskowania. W przejrzysty sposób konsument informowany jest o kolejnych krokach, które prowadzą do uzyskania pożyczki.

Czas oczekiwania – kilka chwil

Weryfikowanie wniosku oraz danych osobowych konsumenta przebiega automatycznie, bez udziału osób trzecich. Oznacza to, że zatwierdzony i wysłany przez klienta wniosek rozstanie zweryfikowany natychmiast. Decyzja pożyczkowa znana będzie już po 15 minutach. Pieniądze zostaną wysłane na konto pożyczkobiorcy zaraz po podjęciu decyzji.

Zdarza się, że przelew przychodzi natychmiastowo. Wszystko zależne jest od tego w jakim banku konto swoje posiada pożyczkobiorca. Wiadomo, że najszybciej docierają przelewy w obrębie jednego banku. Z tego też powodu instytucje pożyczkowe posiadają konta w wielu bankach i dokonują przelewu z konta w banku, w którym swoje konto posiada wnioskodawca. Nie jest rzadkością, że cała procedura, łącznie z otrzymaniem pieniędzy, trwa nie dłużej niż 30 minut. Konsumenci dobrze o tym wiedzą, dlatego cenią sobie tą oszczędność czasu.

Bez zdolności i z kiepską historią kredytową

Kolejną istotną sprawą, której warto się przyjrzeć, to wymagania instytucji pożyczkowych. Jak wcześniej wspomniano, udzielanie niewielkich pożyczek bez baz wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak nie takim jak przy kredycie mieszkaniowym czy każdym inny, który opiewa na kwoty rzędu kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy. W związku z tym nie zawsze przeprowadzana jest skrupulatna weryfikacja. Prześwietlenie klienta ograniczone jest do sprawdzenia danych osobowych, bez podejmowania się wnikliwej analizy zdolności kredytowej, przychodów czy historii kredytowej w bazie BIK, KRD i BIG. Nawet jeśli klient posiada poważniejsze zadłużenie, nie eliminuje go to z szansy na pożyczkę.

Wobec powyższych faktów, wobec całej sprytnie opracowanej internetowej metody weryfikacji klientów, pożyczka na dowód online jest jedną z najszybszych metod na uzyskanie pieniędzy. Bez względu na cel i powód i bez względu na sytuację finansową klientów, pożyczka jest w zasięgu ręki niemal każdego konsumenta.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klaudia
12.09.2018, 12:36
Klaudia
Wydaje mi się że własnie przez take pożyczki najwięcej ludzi zostało okradzionych, bo ktoś sobie wziął pożyczkę na ich dowód.
Pamela Rosa Flores
11.09.2018, 8:53
Pamela Rosa Flores
Szukasz finansowania projektu lub rozwiązania problemu lub mieszkania. Bardziej świeży i piękny, pomogę ci z kapitałem na tyle szerokim, aby ci pomóc. Jeśli jesteś zainteresowany moją ofertą kredytową, skontaktuj się ze mną poprzez e-mail: pamelarosaflores11(A)gmail.com o wiele informacji.