Mundurowi czytali dzieciom

  • 1 pażdziernika 2018, 12:26
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie
  • Edukacja
fot. PSP w Braniewie
28 września br. przedstawiciele służb mundurowych zostali zaproszeni do Zespołu Szkół we Fromborku na czarodziejskie chwile z książką zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie zaprosili w tym dniu przedstawicieli różnych formacji mundurowych do spotkania w szkole i wspólnego czytania książek. Obecność mundurowych to wyjątkowa okazja poznania nowych historii, spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz promocji swojego zawodu przez mundurowych. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, którą reprezentowali asp. Mieczysław Lisowski oraz st. ogn. Janina Kamińska również włączyła się również do udziału w tej wyjątkowej akcji skierowanej do uczniów szkoły. Wśród mundurowych obecni byli przedstawiciele państwowej straży pożarnej, straży granicznej, policji, lasów państwowych oraz ochotniczej straży pożarnej.

Braniewscy strażacy również pamiętają o najmłodszych, realizując spotkania edukacyjne z przedszkolakami dla których prezentują sprzęt oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w ramach kampanii „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”. Przedszkolaki z przedszkola „STOKROTKA” w Braniewie mogły zapoznać się z metodami udzielania pierwszej pomocy i czynnie uczestniczyć w realizowanych zajęciach praktycznych.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (12)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.