„Rowerem ku niepodległości”. W sobotę kolejny etap rajdu

„Rowerem ku niepodległości”. W sobotę kolejny etap rajdu fot. redakcja
„Rowerem ku niepodległości” - pod takim hasłem odbywa się cykl rajdów rowerowych zorganizowanych przez grupę Szybki Struś oraz Miejski Ośrodek Sportu Zatoka w Braniewie. W 4 etapach uczestnicy rajdu pokonają łącznie 100 km, w ten sposób uczczą setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na starcie pierwszego etapu, który odbył się na początku września, stawiło się blisko 70 sympatyków dwóch kółek w różnym wieku. Zanim jednak wyruszyli w drogę asp. Maciej Suchecki z Braniewskiej Komendy Policji zapoznał uczestników rajdu z zasadami poruszania się po drogach publicznych.

Trasa wiodła malowniczymi drogami i ścieżkami rowerowymi położonymi na terenie gminy Braniewo. Oprócz promocji zdrowia oraz popularyzacji turystyki rowerowej, organizatorzy postawili także na edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Rowerzyści pokonali łącznie 30 km przejeżdżając przez Zawierz, Bemowiznę, Szyleny, i Świętochowo. W Dąbrowie na uczestników czekało ognisko i kolejna lekcja udzielania pierwszej pomocy. Tym razem organizatorzy zaprezentowali jak należy prowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową. Po krótkim odpoczynku rowerzyści ruszyli w drogę powrotną do Braniewa.

 

Kolejny etap rajdu odbędzie się w sobotę 6 października. Zbiórka uczestników i zapisy o godz. 13. w parku Miejskiego Ośrodka Sportu

Redakcja TVBraniewo24
Rowerem ku niepodległości. Pogoda i humory dopisały
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (66)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.