Wojciech Penkalski zmienił zdanie. Weźmie udział w jutrzejszej debacie

W niedzielę informowaliśmy Państwa, że udział w debacie kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Braniewa weźmie trzech kandydatów. Wczoraj swój udział zadeklarowała Elżbieta Ruda. Dzisiaj na przedwyborczą konfrontację z pozostałymi kandydatami oraz publicznością, która już jutro o 18.00 pojawi się w Braniewskim Centrum Kultury zgodził się także Wojciech Penkalski.


W nawiązaniu do licznych pomówień oraz próby podważenia naszej wiarygodności ze strony jednego z kandydatów, publikujemy oświadczenie dotyczące organizacji debaty wyborczej.


Z uwagi na brak zainteresowania innych mediów organizacją otwartej debaty kandydatów na burmistrza Braniewa, podjęliśmy się próby samodzielnego przygotowania przedsięwzięcia.

Szanujemy wszystkich kandydatów – nie dyskredytujemy, nie przedstawiamy w złym świetle i w żaden sposób nie odnosimy się do ich programów wyborczych. Wszystkich ubiegających się o stanowisko burmistrza Braniewa zaprosiliśmy do otwartej debaty, dzięki której wyborcy będą mogli bliżej poznać kandydatów ich plany kierowania miastem oraz wizję jego rozwoju.

 

Zaprosiliśmy również niezależnego dziennikarza, który poprowadzi spotkanie. Zmieniliśmy dotychczasową formułę pierwszego bloku, w którym pytania przygotowują dziennikarze. Tym razem zdecydowaliśmy, że zagadnienia będą pochodziły od mieszkańców – użytkowników serwisu TVBraniewo24.pl. Szczegółowe warunki i plan debaty zawarliśmy w regulaminie, który przesłaliśmy łącznie z zaproszeniami. Wszystko po to, aby umożliwić kandydatom rzetelną i merytoryczną dyskusję.

 

Jedynie Wojciech Penkalski (KWW Wojciecha Penakalskiego) nie zaakceptował w pełni warunków debaty, bezpodstawnie zarzucając nam brak wiarygodności oraz działanie na korzyść jednej z kandydatek. Kandydat odmówił uiszczenia opłaty (200 zł) na pokrycie kosztów wynajęcia sali twierdząc, że jego udział w przedsięwzięciu spowoduje „większe wpływy finansowe ze sprzedaży usług...”.

Kolejnym warunkiem od którego pretendujący na burmistrza uzależnił swój udział w przedsięwzięciu, było żądanie wyłączenia możliwości komentowania artykuł dot. debaty.

„Pod Państwa artykułem, na Waszej stronie dotyczącym debaty, nie będzie można dodawać komentarzy. Spowoduje to zaprzestanie działań przez fikcyjne profile tzw. Hejterów oraz ewentualne moderowanie przekazów, na które Państwo macie wpływ”.

Uważamy, że wyłączenie komentarzy uniemożliwi użytkownikom swobodne prowadzenie dyskusji oraz wyrażania swoich opinii do których mają prawo. Zasady zamieszczania komentarzy w serwisie określa regulamin. W przypadku wpisów, których autorzy dopuszczają się przestępstwa, Pan Penkalski ma prawo wystąpić do odpowiednich organów ścigania. Co zresztą już czynił.

W odniesieniu do kwestii odpłatności za udział w wysokości 200 zł, informujemy, że opłata związana z wynajęciem sali w BCK wyniesie około 900 zł i stanowi jedynie część kosztów organizacji przedsięwzięcia.

Pragniemy również poinformować, że obawy kandydata co do nagłego wzrostu oglądalności naszego serwisu, a tym samym domniemane zwiększenie wpływów ze sprzedaży naszych usług są nieuzasadnione. Co prawda Pan Wojciech Penkalski jest osobą znaną w regionie, a nawet kraju, o czym świadczą chociażby liczne publikacje w ogólnopolskich mediach, jednak jego udział w debacie raczej nie spowoduje większego zainteresowania zleceniodawców lokalnym portalem, który wg statystyk google notuje około 2,5 mln odsłon rocznie(dane za 2017 rok).

Ze względu na to, że do debaty staną wszyscy kandydaci, powracamy do formuły debaty określonej w przesłanym wcześniej regulaminie.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Powiązane artykuły


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
19.10.2018, 9:25
...
Życie Braniewa i całego powiatu pokazane w serialu "Ranczo"...;D
Ustawka
10.10.2018, 21:46
Ustawka
Są chwile jak Ta kiedy się cieszę że mam brata
Pani Elżbieta
10.10.2018, 18:54
Pani Elżbieta
Przed kebsbem też miejsc brak za również a fyfnascie groszy szkoda na parking płatny.
Pytanie do Wojtka Penkalskiego
10.10.2018, 15:46
Pytanie do Wojtka Penkalskiego
Nie długo rozpocznę naukę gry w bejsbola. Jaki kij wybrać do bejsbola metalowy czy drewniany?
ETA
10.10.2018, 18:53
ETA
Lepiej penis i hujoartk
sss
10.10.2018, 12:46
sss
A kim jest pani Ruda? Jakie ma doświadczenie?
janusz
10.10.2018, 16:17
janusz
Pani Ruda to Pani Ruda, pytacie o doświadczenie ? w jakiej dziedzinie?
zzz
10.10.2018, 14:19
zzz
Dobre pytanie, ja nawet pokusiłem się zeby znaleźć jakieś postulaty wyborcze w internecie jednak bez skutku.
Oko
10.10.2018, 11:12
Oko
czy będzie transmisja ?
Rajmund
10.10.2018, 10:04
Rajmund
TV Braniewo niezmiennie na straży interesów Wojciecha?
don wasyl
10.10.2018, 9:32
don wasyl
Ego Penkalskiego uniosło się i szybuje wyysookoo.
Don Wasyl
10.10.2018, 18:56
Don Wasyl
Taki burmistrz to skarb!