Dotacje i pożyczki na wymianę kotłów oraz termomodernizację - dziś spotkanie informacyjne

Dotacje i pożyczki na wymianę kotłów oraz termomodernizację - dziś spotkanie informacyjne fot. pixabay.com
We wtorek (16.10.2018) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie odbędzie się spotkanie informacyjne dot. możliwości uzyskania dofinansowania nowych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych w ramach programu "Czyste Powietrze".

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30% do 90% dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Korzystając z programu można uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt od którego liczona jest dotacja wynosi 53 tys. zł, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany projektu, to kwota 7 tys. zł. 

Szczegółowe informacje zostaną przedstawione na spotkaniu informacyjnym we wtorek 16.10 o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie. 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

DONALD CHRIS
10.11.2018, 13:12
DONALD CHRIS
Czy potrzebujesz szybkiej pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy finansowe i zarządzać firmą? Uzyskaj pożyczkę od 3 000 do 3 000 000 000 w następnej walucie ($) (€) (£) dostępnej dla pożyczki, tutaj oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek. Kredyty inwestycyjne, pożyczki osobiste, kredyty na nieruchomości. Możemy pomóc Twojej firmie lub projektowi przy niskim oprocentowaniu 3%. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki, zwróć z następującymi informacjami e-mail: [1stms.federalcreditunion@gmail.com] Whatsapp: +19144656417 Niech cię Bóg błogosławi.
mieszkaniec miasta
19.10.2018, 17:59
mieszkaniec miasta
jesli podniesie się cenę za wywóz śmieci ,jak chce jeszcze obecna p burmistrz,to ludzie będą palić w piecach czym popadnie a nie wymieniać kotły za duże pieniądze,niestety w mieście nie kazdego będzie na nie stać.
braniewianin
21.10.2018, 21:11
braniewianin
Niestety, za śmieci płacimy od zameldowanej osoby, i nieważne czy nagromadzisz pół pojemnika czy cały. To jest największy absurd! Mogę wyjechać z 6-osobową rodziną na trzy miesiące, a i tak przyjdzie mi zapłacić prawie 300 zł za śmieci, których nie ma! To jest dopiero złodziejstwo!
Niepękalski
26.01.2019, 17:26
Niepękalski
Jeżeli wyjezdzasz na aż tak długo to możesz się wymeldować z rodzina z mieszkania i zameldować w miejscu do którego jedziesz i tam płacić za śmieci. Wystarczy pomyśleć, pozdrawiam
Piotr
18.10.2018, 22:54
Piotr
Jak zwykle podajecie informacje na ostatnią chwilę, albo tydzień po fakcie. Co za dno.