Mali goście na komendzie

  • 17 pażdziernika 2018, 21:00
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Mali goście na komendzie fot. KPP w Braniewie
Najmłodsi uczniowie ze szkoły podstawowej w Chruścielu odwiedzili braniewskich policjantów. Policjanci przygotowali dla uczniów wiele atrakcji, a na zakończenie spotkania wręczyli maluchom elementy odblaskowe oraz pamiątkowe gwizdki.

Dzisiaj(17.10) dzielnicowi po raz kolejny wcielili się w rolę przewodników. Tym razem funkcjonariusze oprowadzali po komendzie najmłodszych uczniów z Chruściela. 4,5 i 6-latki mogły bliżej przyjrzeć się policyjnej służbie i przez chwilę znaleźć się w takich miejscach, do których mieszkańcy nie mają dostępu każdego dnia. Zwiedzanie maluchy rozpoczęły od pokoju technika kryminalistyki. Funkcjonariusz pokazał dzieciom specjalistyczny sprzęt, a każdy chętny mógł zostać sfotografowany na sprzęcie sygnalitycznym.

Stamtąd uczniowie przeszli do ''niebieskiego pokoju'', czyi pomieszczenia przeznaczonego do przesłuchań małoletnich. Kolejnym punktem zwiedzania było pomieszczenie oficera dyżurnego. Maluchy mogły z bliska zobaczyć jak wygląda stanowisko dowodzenia w braniewskiej jednostce. Policjanci jak zawsze zaprezentowali małym gościom służbowe pojazdy. Dzieci bardzo chętnie stawały się pasażerami samochodów. Na koniec spotkania dzielnicowi wręczyli maluchom odblaski i pamiątkowe gwizdki. 

 

wideo: KPP w Braniewie

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.