Wszystkich Świętych. Na cmentarze dojedziesz za darmo autobusem

Wszystkich Świętych. Na cmentarze dojedziesz za darmo autobusem fot. archiwum redakcji
W czwartek 1 listopada mieszkańcy Braniewa będą mogli dojechać na groby swoich bliskich bezpłatnym autobusem. Od środy (31.10) do piątku (2.11) w obrębie cmentarzy zmieni się także organizacja ruchu.

Urząd Miasta w Braniewie informuje, iż w dniu 1 listopada będzie uruchomiona bezpłatna komunikacja miejska według załączonego wykazu:

 Policyjne działania "ZNICZ  2018" - zmiana organizacji ruchu

W związku z dniem Wszystkich Świętych, od 31 października do 4 listopada spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na głównych drogach województwa warmińsko - mazurskiego. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że duży ruch w połączeniu z trudnymi, jesiennymi warunkami atmosferycznymi niekorzystnie wpływają na koncentrację kierowców.  Już w środę policjanci rozpoczynają akcję ,,ZNICZ 2018''. Patrole policjantów można będzie spotkać w pobliżu cmentarzy. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzać będą m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. 

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy będą musieli przygotować się na  zmianę organizacji ruchu na terenie Braniewa. Zmiany wprowadzone zostaną 31 października,1 oraz 2 listopada i będą dotyczyć  trzech ulic, przy których znajdują się cmentarze – Olsztyńskiej, Morskiej i Elbląskiej. Prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznaczenia w rejonie cmentarzy.

Na ulicy Olsztyńskiej, po jej lewej stronie (patrząc w kierunku Płoskini) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela)

Ulica Morska wyłączona będzie z ruchu kołowego od ulicy PCK do skrzyżowania z ulicą Wileńską. Wjazd na tę ulicę przewidziany jest jedynie dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz osób niepełnosprawnych.
Na ulicy Elbląskiej nie wolno zatrzymywać się po prawej stronie drogi, patrząc w kierunku Elbląga (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela)

Policja apeluje również do pieszych uczestników ruchu, aby poruszając się po zmroku używali elementów odblaskowych.

- Przypominamy, że listopad jest miesiącem, w którym na drogach dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych- niestety to właśnie oni najczęściej są ofiarami tych zdarzeń - informuje sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz. 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alina
02.11.2018, 19:38
alina
Kto ustalil tak dziwaczny rozklad jazdy. Jesli bym pojechala na cmentarz (obojetnie który) to wrocić bym mogla dopiero za 5 godzin. Czy chodzi o to, żeby znów na kilka lat wyłączyć te autobusy? Jeśli to ma służyć ludziom to róbcie to nstepnym razem z głową. A jeśli ktoś chce odwiedzić wszystkie trzy cmentarze?
Do szok
31.10.2018, 21:41
Do szok
To droga krajowa więc pisz do premiera
Szok
31.10.2018, 16:24
Szok
Mam pytanie, kto jest takim debilem, dzbanem i pałą życiową, żeby zadecydować o remoncie ulicy Sikorskiego na wysokości jednostki wojskowej przed Dniem Wszystkich Świętych ?