Seniorzy świętowali w Braniewie

"Dzieci i młodzież seniorom" - pod takim hasłem w murach Braniewskiego Centrum Kultury odbyły się powiatowe obchody Dnia Seniora.

Tegoroczne świętowanie trwało dwa dni. Rozpoczęło się we wtorek (16.10) spektaklem muzycznym w wykonaniu aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. W środę seniorzy, zaproszeni goście oraz publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Braniewskiego Centrum Kultury mogła podziwiać występy i pokazy w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół miasta i powiatu Braniewskiego. Uroczystość była także okazją do podziękowań i wyróżnień. Nagrodzono również najaktywniejszych seniorów - Anne Stachowską -Malesę (Miasto Braniewo) oraz Kazimierza Teodorczuka (Gmina Braniewo).  

Program artystyczny pn. "Dzieci i młodzież seniorom" rozpoczęły dzieci z Grupy Przedszkolnej Pszczółki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie. W dalszej części młodzi aktorzy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaprezentowali inscenizację dobrze znanej i lubianej bajki pt. „Czerwony Kapturek”.W czasie uroczystości nie zabrakło także akcentów patriotycznych - widowiskowy taniec z flagami wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. 

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież z sekcji artystycznych Braniewskiego Centrum Kultury, grupa akrobatyczna z Miejskiego Ośrodka Sportu, zespół wokalny Lelkiśki - Wesełuszki z Lelkowa. Występy artystyczne zakończył koncert Elbląskiej Orkiestry kameralnej. Artyści zaprezentowali m.in. utwory z repertuaru zespołu Varius Manx, Zbigniewa Wodeckiego i Ewy Bem.

Wydarzenie zorganizowali członkowie Uniwersytetu III Wieku w Braniewie, Uniwersytetu III Wieku w Ornecie oraz seniorzy z Parafii Greckokatolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Pieniężnie.

Redakcja TVBraniewo24
Seniorzy świętowali w Braniewie
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.