Druga tura wyborów samorządowych. Lokale wyborcze zamknięte

O 21.00 lokale wyborcze w Braniewie, Fromborku i na terenie Gminy Braniewo zostały zamknięte. Teraz komisje ds. przeprowadzenia głosowania przekażą m.in. spis wyborców oraz urnę z kartami do głosowania komisjom ds. ustalenia wyników, które zajmą się liczeniem głosów. Możliwe, że nieoficjalne wyniki poznamy jeszcze przed północą.

W powiecie braniewskim dogrywka o najwyższe urzędy odbyła się w Braniewie (Tomasz Sielicki - Monika Trzcińska), Gminie Braniewo (Jakub Bornus - Ewa Kazimierczuk)  oraz w Gminie Frombork( Zbigniew Pietkiewicz -Monika Modzelewska-Kozioł).

Frekwencja na godz.17.00 wyniosła odpowiednio: W Braniewie 40,66%, w Gminie Braniewo 40,29% i Gminie Frombork 40,57%.

 

Jak informuje onet.pl, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego doszło do 9 incydentów związanych z naruszeniem ciszy wyborczej. Najpoważniejszy miał miejsce w Braniewie, gdzie zachęcano do głosowania na konkretnego kandydata w zamian za alkohol  - poinformował  dziś Tomasz Markowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cisza nie cisza
04.11.2018, 23:27
Cisza nie cisza
Najpoważniejsze to chyba było złamanie ciszy wyborczej przez p. Monikę na FB. Post usunięty, ale w Internecie nic nie ginie.
Kazimierz
04.11.2018, 23:00
Kazimierz
Za alkohol powinna być dyskwalifikacja niezależnie od opcji
Wyborca
04.11.2018, 21:40
Wyborca
Czekamy na wyniki!