Zbigniew Pietkiewicz burmistrzem Fromborka

Za nami druga tura wyborów samorządowych. Nieoficjalnie, wybory we Fromborku wygrał Zbigniew Pietkiewicz.

Zbigniewa Pietkiewicza  poparło 869 wyborców. Kandydatka z KWW Prawo i Sprawiedliwość Monika Modzelewska-Kozioł otrzymała 600 głosów.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gienio
01.01.2019, 5:08
gienio
Ten z kwiatowej niech uważa ażeby mu ktoś ryja nie obił. Pojebany pisior. Tu są jeszcze porządni oficerowie,niech uważa bo się nim zajmniemy.
ropuch
01.01.2019, 23:45
ropuch
Genio jaki ty debil jesteś. Możesz mu na skoczyć .
j23
11.11.2018, 9:35
j23
od przyszłego roku we fromborku najważniejszym świentem będzie ogólnopolski dzień ormowca
lol
10.11.2018, 11:31
lol
Jurek nie przesadzaj. Tak naprawdę jedyne co mogą to długów narobić. Słyszałem ostatnio rozmowę i wyłapałem takie słowa- dlaczego Wrońska nie pozwała Lewańskiej ,w końcu świadomie naraziła miasto na stratę 300 tysięcy . Nie wiem czy to w ogóle możliwe, ale jakaś logika w tym jest.
jurek
10.11.2018, 0:28
jurek
Czerwony Frombork pod przewodnictwem pana Pietkiewicza to gwarancja potężnej zmiany. Po nocy nastąpi dzień a po dniu wróci noc i będzie jak w SB ,PZPR,ORMO..
rol
06.11.2018, 13:29
rol
Teraz na samym początku ,trzeba będzie zatrudnić wiceburmistrza
Alicja
06.11.2018, 16:51
Alicja
Po co w takim małym miescie wice? Nie stać miasta na to. Obecn Pani Burmistrz nie miała wice i swietnie sobie radziła. Wiec po co wymyślać
Andrzej Sylwester Rogala
08.11.2018, 10:42
Andrzej Sylwester Rogala
Kolegium Samorządowe uważa, że ustawa o samorządzie gminnym...wręcz nakazuje powołanie Z-cy Burmistrza gdyż tylko on ma prawo zastąpić Burmistrza w wypadku...długiej choroby, nieobecności itp. Nie morze to być Sekretarz Miasta. Różnie z tym bywa...co prawnik to interpretacja.
Interesat
07.11.2018, 10:53
Interesat
"Świetnie sobie radziła" ha ha ha ...........
z
06.11.2018, 19:57
z
A Pani Kopycińska nie była wiceburmistrzem
rol
06.11.2018, 20:55
rol
sekretarzem jest,a wice to ...może tak dużo było mowy o Młynarach wiec ….
rol
06.11.2018, 17:21
rol
Nie sądzisz chyba Alicjo ,ze facet da sobie radę bez wice? To ze nie miasta nie stać nie ma znaczenia .Cos mi się wydaje ,ze wezmie dobrodzieja.
Ktoś normalny
05.11.2018, 21:22
Ktoś normalny
Pani Monika powinna rządzić Braniewem ,co zrobiła dla Braniewa , za niskie progi żeby zostać burmistrzem Braniewa .
Andrzej Sylwester Rogala
08.11.2018, 10:38
Andrzej Sylwester Rogala
Na razie być może za niskie progi....Frombork jest mniejszym miastem i gminą. Braniewo miało 3 silnych kandydatów, wygrał najsilniejszy oraz doświadczony. Ale z sołtysa....skok na Burmistrza z wykształceniem średnim....to się nie uda. W Gminie Braniewo....już tak było za Pana Wincentego.....skończyło się kontrolą NIK i zadłużeniem ponad 10 mln zł.
Arek
05.11.2018, 20:26
Arek
VIVAT BURMISTRZ FROMBORKA. Gratulacje, nadzieja Fromborka.Za Panem wiekszosc !!!
Pruski duszek
08.11.2018, 22:32
Pruski duszek
Co wybory rodzi się we Fromborku nadzieja...
wwwfr
05.11.2018, 18:35
wwwfr
W Polsce obecnie są dwie wielkie siły polityczne Platforma i PIS. Za nimi stoi potężny aparat polityczny, administracyjny, finansowy. Właśnie teraz, jedna z tych dwóch potęg zaangażowała się w wybory we Fromborku. PISowi chodziło głównie o sprawy wizerunkowe. W związku z przekopem (Mierzeja Wiślana) chcieli mieć jakąś wizytówkę nad Zalewem Wiślanym. Frombork idealnie się do tego nadawał. Zna go cała Polska. W związku z tym chcieli tutaj mieć swojego człowieka, żeby przy inwestowaniu w tym rejonie nie robić dobrze komuś, kto jest z innego obozu politycznego. Chodziło o wrzucenie w gminę dużych kwot pieniężnych. Rozwój infrastruktury, odblokowanie budowy portu, tereny inwestycyjne nad brzegiem zalewu, dom dla seniorów, źródła wody leczniczej. Jak wiadomo, pieniądze na Wzgórze Katedralne się znalazły, to będzie z 40 milionów złotych. Czy znajdą się dalsze na miasto? Wątpię. Może PIS rzuci coś na port, ale ten nasz port to powinien być zrobiony już dawno. Mam nadzieję, że nie zapomną, że 600 osób było za PISem. Grupa Rybacka, z której wywodzi się kandydatka PISu, potrafiła ściągnąć 30 milionów złotych na tereny nad zalewem. Myślę, że była szansa na przeskoczenie Fromborka do innej ligi. PIS, czy Platforma, to takie polityczne Mercedesy. Frombork wybrał jednak rozklekotaną nyskę milicyjną z czasów komuny.
mieszkaniec
06.11.2018, 21:51
mieszkaniec
szybko kwota rośnie.jeden pan popierający p monike pisał ze 27 mln.
ww
06.11.2018, 12:05
ww
Jak P. Modzelewska dalej miłuje Frombork to niech zainwestuje w jego rozwój chociaż parę milionów.Wtedy przyczyni się do jego rozwoju i może wtedy następna kadencja.
Bauda
06.11.2018, 17:16
Bauda
Sam zainwestuj miliony, a nie będziesz gadał za kogoś. Do roboty.
Kazik
06.11.2018, 12:10
Kazik
A niech nie daje nic ;D mamy burmistrza niech sie wykaże. Pózniej zasługi przypisze sobie. Planetarium to powinno juz być wdzięczne, zapomnieli o wkładzie lokalnej grupy w Park Asyrobowmiczny. Mam nadzieje ze grupa oleje Frombork i niech sobie bystre władze radzą
mieszkaniec
08.11.2018, 6:41
mieszkaniec
niech oleje i się wyniesie do Nowej Pasłęki.a i niech plakaty wyborcze pozbierają
Warmii
06.11.2018, 9:49
Warmii
Nie rozumiesz jednego kozły w mieście Bwo i Frm są znani i to nie pozytywnie. Oni są twarzą PiSu A w lokalnych wyborach wybieramy człowieka A nie szyld. A taśmy utwierdziły ludzi o słuszności ich opini
Kazik
06.11.2018, 12:04
Kazik
Ooo proszę kolejny biedaczek. Pewnie ze nie lubicie kozłów. Radzą sobie w zyciu , maja szczęśliwe rodziny i kasę ;D wszystkich Was zjada zazdrość na każdego radzącego sobie. Współczuje wam wszystkim , uruchomcie myślenie i sami zacznijcie cos robić. Wasze ciepłe Fromborskie posadki za grosze niczego wam nie dają. Jecie, śpicie i nic więcej. Wszyscy po liceum a robicie z siebie inteligencje. Wasza postawa jest żenująca. Wszyszlo to podczas wyborów. A
mieszkaniec
08.11.2018, 6:46
mieszkaniec
najbardziej miłym i sympatycznym z kozłów jest tomek.szanuje ludzi i odnosi się do nich z szacunkiem ,jest życzliwym człowiekiem.a nie jak ta całą reszta politycznych karierowiczów.
mieszkaniec
06.11.2018, 5:27
mieszkaniec
z tego co piszesz to dbałaby o lokalna grupę rybacka.a gdzie reszta mieszkańców i miasta?
Kazik
13.11.2018, 19:08
Kazik
Ty człowieku poczytaj czym zajmuje się lokalna gruba a pózniej sie wypowiadaj. Nie tylko rybacy korzystają z jej działalności. Ja sie nie ma o czymś pojecia to powinno sie milczeć.
Mieszkaniec Braniewa
05.11.2018, 20:36
Mieszkaniec Braniewa
Na Twój komentarz zagłosowałem na plus i minus. Twój pis jednak nie przewidział zarówno w Elblągu, Braniewie jak i we Fromborku, że ludzie pamiętają mu wycięcie MRG z Obwodem i nazywanie ich przez pisowców "przemytnikami", podczas gdy sam pis przemyca przez Braniewo miliony ton węgla i gazu z Rosji. Gdyby było tak jak piszesz, że po zagłosowaniu na pis cały ten region stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą to już by tak było przynajmniej od trzech lat (wszak w ostatnich wyborach parlamentarnych w naszym regionie pis zdobył najwięcej głosów). Tak jednak nie jest pomimo miliardów zarabianych przez rządzących na wspomnianym powyżej imporcie. Co się zaś tyczy przekopu Mierzei Wiślanej to oprócz szumnych zapowiedzi i kolejnych wizyt pisowskich polityków nic realnie się z tym nie robi. Dobrze, że Grupa Rybacka pozyskuje fundusze unijne z tej "wyimaginowanej wspólnoty". Wszak inwestycje czynione ze współfinansowaniem z tej "wyimaginowanej wspólnoty", wbrew temu co sądzą sami pisowcy, gwarantują rozwój całego naszego regionu. Co się zaś tyczy "rozklekotanej nyski milicyjnej z czasów komuny" to trochę dziwnie czyta się to u tych, którzy mają w swoich szeregach prokuratora stanu wojennego (twarz reformy sądownictwa - co za ironia!) , sędziego stanu wojennego, komisarza stanu wojennego byłego oficera LWP przewodniczącego Komisji Obrony narodowej czy posła, który jako plutonowy służył w jednostce elbląskiej biorącej udział w tłumieniu strajków w 1970 roku w Gdańsku.
wwwfr
05.11.2018, 21:04
wwwfr
Myślę, że masz zupełną rację, że dziwnie się czyta, lepiej popatrzeć w TVN (to nie jest polska telewizja), poczytać onet (to nie jest polski portal), albo wziąć do ręki lokalną gazetę (pewnie niemiecką), lub włączyć stację radiową RMF (też niemiecka), tam właśnie powstało określenie prokurator stanu wojennego. Fajny wytrych słowny. Tak w ogóle, to pewnie tam nie usłyszysz o jego pomocy dla opozycjonisty. Czy wiesz, że czterech SBeków współpracowało z podziemną Solidarnością, a Oficer LWP uciekł na zachód, żeby szkodzić ruskim. O plutonowym, to owszem służył w jednostce, ale nie brał udziału w tłumieniu. Przytoczyłeś tutaj przykłady z Gazety Wyborczej ( też częściowo kapitał zagraniczny), taki instruktarz agitatora jak atakować wrogą reakcję. Ludzie są różni, chodzi o mentalność. Nie możesz jednak zaprzeczyć, że do ORMO szli najmniej inteligentni obrońcy Polski Ludowej i tutaj o to chodzi. Nie brali ich do milicji, bo jak nawet na PRL byli zwyczajnie zbyt mało lotni. W zasadzie mieli jedynie wymachiwać pałą. Jeśli chodzi o przemyt węgla z Rosji, to mam nadzieję, a jest to forum otwarte, że zainteresuje się tym prokuratura i zapyta czemu nie zgłosiłeś tego wcześniej.
aaa
05.11.2018, 18:21
aaa
Pani Monika postawiła na słabych a nawet beznadziejnych kandydatów na radnych, wśród nich osoby bezrobotne, dłużniczka alimentacyjna, osoby skonfliktowane z mieszkańcami. Jednym słowem nienajlepsze towarzystwo. Tylko 2 osoby weszły do rady . To jej nie pomogło. Wykształcona a otoczyła się takim zaściankiem
Halinia
05.11.2018, 19:27
Halinia
A ja uważam, że Pan Pietkiewicz ma gorszych kandydatow. Przemytniczka, Pani nadużywająca alkohol, zakompleksiony żołnierz, nieroby z muzeum, radna bezradna wszystkich kadencji fruwająca jak chorągiewka . I nikt nie widzi problemu. Nie widzę tam żadnej inteligencji a wręcz osoby mające się za kogos lepszego. W sumie jaki kandydat tacy radni. Nie wspomnę o komitecie, starsza Pani robiąc bransoletki ,,je** PiS” w sumie z burzliwą przeszłością , była skazana Pani burmistrz. Skład malina. Ale lepiej ocenić innych :) Nie mając w zasadzie nic prócz 2000 brutto. Pozdrawiam
Izydor
05.11.2018, 22:52
Izydor
Hmmm a co żal dupę ściska że całe życie było się brzydką i zezowatą babą a teraz nie ma co wspominać???Trzeba kotami się zająć i pilnować wnuki oraz synową by synkowi nie dorabiała rogów i potomstwa.A przede wszystkim swoim życiem, swoim nie innych
Ewa
05.11.2018, 21:10
Ewa
Nierób z Muzeum zaprasza do planetarium. Za docenienie 32 lat pracy poprowadzę dla Pani seans za darmo.Niestety będzie musiała się Pani zdemaskować by skorzystać z tej oferty.Następnym razem zanim zdecyduje się Pani wyzywać ludzi od nierobów proszę zapoznać się najpierw z ich pracą,To było kiepskie. ni
Zawias
05.11.2018, 20:52
Zawias
Niektórzy radni p.Pietkiewivza ,szukając głosów ,bezczelnie kłamali że kozły wykupią pół Fromborka,co jest nieprawda wiec jest nieetycznei wpływało na wyborciw.jKotowski tylko i wyłącznie prawdę,dokumentując to,więc nie można mu nic zarzucić.Blazej dlaczego dał sobie spokój? Od dwóch pan nasłuchał się niczym niepopartych bzdor i to bezmyślnie rozpowszechniał.Dal sobie spokój z taka polityka.Prosze mi odpowiedzieć jakie to nieprawdziwe informacje rozpowszechniał ktoś od p.Mondzelewskiej.Kilka razy p.Pietkiewicz skłamał na spotkaniu we Fromborku.Nic konkretnego nie powiedział,nagadał się o Wronskiej,o drodze do Mlynar i o Ciechocinku w którym niby był w tygodniu poprzedzającym głosowanie..Powiedzial że coś tam może sie da zrobić ,ale kasy na wizerunek miasta nie będzie .Wygrali ,niech będzie że grali uczciwie.Niech teraz pokażą wszystkim,że byli tego warci.Niech powstanie plaża,molo,port,nowe chodniki,zadbają o kanał ,zrobią odwiert .....My mieszkańcy na to czekamy od 20 lat.przedmowca wyżej ma rację PiS jak gierek by nam druga operacje Fromborka zrobiło.Szansa była realną,ale po co lepiej jeb . PiS
jesion
05.11.2018, 18:45
jesion
Słuszna uwaga. To przeszkodziło. No i ten Kotowski, czy jak tam on!(?)
Andrzej Sylwester Rogala
05.11.2018, 15:22
Andrzej Sylwester Rogala
Trzeba stwierdzić, że mieszkańcy Gminy i Miasta Frombork wybrali świadomie. W II turze głosów ważnych było tylko mniej o 52 głosy. Pani Monika zyskała 187 głosów ale Pan Zbigniew zyskał jeszcze więcej bo 247 głosów. Jednak apel byłej Burmistrz Fromborka ...nie pomógł dla Pani Moniki...być może nawet zaszkodził. Jest duża ilość wyborców w Gminie stricte "anty PiS" o nastawieniu mocno lewicowym. Nie przeszkadzała im przynależność w przeszłości Pana Zbigniewa do ORMO, WSW, Żandarmerii oraz to, że ma średnie wykształcenie. Jak to mówią...chop sobie poradzi. Ani Pan Zbigniew nie jest mieszkańcem Fromborka ani Pani Monika, więc to nie ten negatyw zadecydował o wyborze. Zobaczymy...jakie to znajomości oraz koneksje pomogą nowemu Burmistrzowi w rozwoju Fromborka. Frombork to także Perła Polski...szkoda, że znów "sprawa się rypła...". Cóż ...zawsze może wkroczyć tzw. zarządca .....oby nie....