Grupa Żywiec przejmuje Browar Namysłów

  • 13 listopada 2018, 14:40
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Grupa Żywiec przejmuje Browar Namysłów fot. archiwum redakcji
Grupa Żywiec poinformowała o zawarciu umowy z Chicago Poland Investment Group dotyczącej nabycia przez 100 proc. udziałów w Browarze Namysłów. Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji i nabycie udziałów wymaga uzyskania zgody prezesa UOKiK.

- Na rynku piwa w Polsce trwa rewolucja, a konsumenci poszukują coraz większej różnorodności. Piwne specjalności i piwa regionalne to niezmiennie najszybciej rosnący segment rynku. Grupa Żywiec i Browar Namysłów wzajemnie się uzupełniają. W wyniku dynamicznego rozwoju w ostatnich latach Browar Namysłów osiągnął pozycję najszybciej rosnącego browaru regionalnego w Polsce. Grupa Żywiec, dzięki długim tradycjom piwowarskim, przywiązaniu do jakości oraz doświadczeniu w budowaniu silnych marek, udowodniła że posiada unikalne kompetencje w odczytywaniu trendów konsumenckich i rozwoju nowych segmentów rynku - czytamy w komunikacie Grupy Żywiec.

Połączenie sił stworzy szansę rozwoju Browaru Namysłów i jego marek na większą skalę a Grupa Żywiec zyska nowe możliwości rozwoju swojego portfolio aby jeszcze lepiej wykorzystywać rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami.

- Cieszymy się, że Browar Namysłów wkrótce dołączy do Grupy Żywiec. Podziwiamy dotychczasowe osiągnięcia Zarządu oraz pracowników Browaru Namysłów w budowaniu marki i mocnej pozycji wśród browarów regionalnych. Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku- mówi Guillaume Duverdier, prezes Grupy Żywiec.

Michael Gostomski, przewodniczący rady nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Browaru Namysłów powiedział: "Browar Namysłów należy do Rodziny Gostomski od ponad 20 lat.  W tym czasie z małego, lokalnego browaru rozwinęliśmy tę firmę w liczącego się na rynku regionalnego gracza. Ta transformacja była możliwa dzięki współpracy mieszkańców Namysłowa, oddaniu i ciężkiej pracy naszych pracowników i utalentowanemu Zespołowi Zarządzającemu pod kierunkiem Wojciecha Szczepaniaka. Cieszymy się, że połączymy siły z Grupą Żywiec i wierzymy, że to partnerstwo pozwoli firmie i pracownikom w pełni rozwinąć potencjał.”

Browar Namysłów  to regionalna firma piwowarska. Produkuje rocznie około 1,7 mln hl piwa. W browarach w Namysłowie i Braniewie. Browar Namysłów jest zlokalizowany w zabytkowym zamku z tradycjami piwowarskimi sięgającymi 1321 roku. Do głównych marek Browaru Namysłów należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe and Kuflowe.

Grupa Żywiec S.A. to jedna z wiodących firm piwowarskich w Polsce. Warzy rocznie ponad 11 mln hl piwa w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu Leżajsku i Cieszynie. Do najważniejszych marek Grupy Żywiec należą Żywiec, Heineken, Desperados, Warka, Tatra, EB, Królewskie, Specjal, Leżajsk. Firma jest powiązana z Grupą Heineken i notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

robak
15.11.2018, 9:09
robak
kolejny przekręt, który to już raz kupują ten browar?
york
14.11.2018, 10:41
york
Każdy ma prawo zarządzać swoim majątkiem,zamknie firmę czy zrobi cokolwiek to jego sprawa
robak
17.11.2018, 14:01
robak
majątki kupowane za lichwę i układy? czemu nikt nie rozliczy urzędników za rozpierdzielanie państwowego majątku, wszędzie układy, machloje, syf totalny, te miasto, jest tak zarządzane, że niedługo padnie, tylko pozostanie zaorać albo utworzyć jeden wielki garnizon wojskowy, nic więcej
york
23.11.2018, 8:45
york
Przypominam,że majątek browaru został przekazany w formie udziałów pracowniczych między innymi dla mieszkańców Braniewa,którzy sprzedali je i tym samym sami pozbyli się własności.
Mieszkaniec Braniewa
15.11.2018, 12:25
Mieszkaniec Braniewa
Masz całkowitą rację. Zwróć tylko uwagę co się dzieje z Braniewem. Mamy obecnie 16230 mieszkańców, gdzie jeszcze kilka lat temu było nas 18500. Ara wychodzi do Elbląga, bo nasze władze nie potrafiły zatrzymać tej firmy u nas. Browar za chwilę będzie likwidowany (bo chyba nikt nie sądzi, że tak się teraz nie stanie). Ludzie pracujący w tych firmach wyjadą z Braniewa wraz z nimi. A nasze władze samorządowe dalej "nie będą zgłaszać żadnych wniosków formalnych".
Emeryt
15.11.2018, 18:15
Emeryt
Od zawsze Braniewska firma BRANSAT też się zwinęła z tego miasta przez co jestem skazany na korporacje by oglądać TV i mieć internet.
Ziutex
14.11.2018, 7:18
Ziutex
Przecież oni kupili rynek. Ten prezesik gż jest słynny z wywalania ludzi z pracy... Namysłów jest tak blisko Warki, że szkoda gadać jaka będzie przyszłość browarów. A Braniewo? No cóż, zamkną i to pewnie w następnym roku...
marek
13.11.2018, 18:21
marek
żywiec na już wprawę w zamykaniu Braniewa, ale teraz już pewnie nie popełnioną tego samego błędu i nie wytną tyko warzelni a wszystko co się da
julka
13.11.2018, 17:18
julka
Powtórka z rozrywki? ponownie kupują ażeby zamknąć?
Exciter
13.11.2018, 18:02
Exciter
"azeby" ???? Je...e niedouczone polactwo
robak
17.11.2018, 13:52
robak
jeb..y ch.j wie kto się odezwał,wypier...aj z blogu
julka
15.11.2018, 14:18
julka
To ty jesteś niedouczony a w dodatku cham jakich mało
ala
13.11.2018, 20:14
ala
ażeby-partykuła wyrażająca życzenie, zwykle treści ujemnej (wzmocnione żeby)