Podczas wyprzedzania potraciła pieszego

  • 19 listopada 2018, 18:38
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Policjanci z braniewskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Rogity-Braniewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca podczas wyprzedzania innego pojazdu potrąciła prawidłowo idącego mężczyznę. 63-latek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

W miniony piątek (16.11) około godz. 17:50, oficer dyżurny braniewskiej jednostki został powiadomiony o potrąceniu mężczyzny. Do zdarzenia doszło na drodze Rogity-Braniewo. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze z ogniwa ruchu drogowego wstępnie ustalili , że kierująca audi wyprzedzając inny samochód potrąciła prawidłowo idącego pieszego. Poszkodowany w wyniku uderzenia doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala.  Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Policjanci wciąż apelują o ostrożną jazdę. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa przypominają także pieszym, którzy bardzo często nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze.

- Osoby, które mają na sobie ubranie w szaro-czarnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności - przypomina sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Silver
25.11.2018, 1:17
Silver
Sprawa jest sporna kto jest winien. Oczywiście to samochód potrącił prawidłowo idącego pieszego.Hmm Czy naprawdę prawidłowo idącego? Była godzina 17:50 (według powyższych informacji) a 16 listopada o tej porze to raczej jest już ciemno. Pieszy poza terenem zabudowanym i w miejscu nieoświetlonym ma obowiązek poruszać się z kamizelką odblaskową. Gdyby takową miał to raczej byłby widoczny. Za brak kamizelki jest mandat w wysokości 500zł. Gdyby szedł prawidłowo to mógłby odskoczyć. Ale jak zawsze w takiej sytuacji kierowca będzie winien a pieszy nawet mandatu nie dostanie za brak kamizelki
Ja
20.11.2018, 16:17
Ja
Nie potrąciła tylko potrącił zamienili się miejscami ona nie jeździ po ciemku bo ma kurzą ślepote