Polityczna szopka na I sesji Rady Powiatu Braniewskiego

fot. redakcja
W piątek odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu Braniewskiego. Niestety pierwsze posiedzenie nie odbyło się bez zamieszania wywołanego przez grupę radnych, którzy próbowali uniemożliwić wybór prezydium oraz zarząd powiatu.

Pierwsze posiedzenie Rady Powiatu Braniewskiego Komisarz Wyborczy zwołał na 23. listopada na godz. 9.00. Sesja rozpoczęła się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Obrady otworzył radny - senior Władysław Hruszka. Po odśpiewaniu hymnu radni złożyli ślubowanie. Następnie Mirosław Kudliński wystąpił o rozszerzenie porządku obrad o wybór prezydium rady, zarządu powiatu oraz ustalenie wynagrodzenia starosty. Propozycja radnego nie została jednak poddana pod głosowanie. Po krótkiej dyskusji, na wniosek Leszka Dziąga, radny-senior zarządził przerwę w obradach do godz. 13.00. 

Kilka minut przez 13.00 Władysław Hruszka najpierw wznowił obrady, a po chwili nieoczekiwanie zamknął posiedzenie.

- W związku z wyczerpaniem porządku obrad, zamykam obrady I sesji obecnej kadencji. Do widzenia - powiedział radny-senior i razem z grupą radnych (Leszek Dziąg, Artur Mieczaniec, Krystyna Lewańska, Bozena Turczyn, Mateusz Sobieszczuk i Bogdan Pochodaj) opuścił salę obrad.

W opinii sekretarza oraz radcy prawnego zamknięcie sesji w sytuacji kiedy złożono wniosek formalny było nieprawidłowe.

 

Dalszą część obrad poprowadził drugi w kolejności najstarszy radny - Karol Motyka. Wybrano Przewodniczącego Rady Powiatu, którym został Łukasz Korneluk (9 głosów za, 1 radny wstrzymał się od głosu) oraz dwóch Wiceprzewodniczących - Bogdana Jarmołę oraz Pawła Kozła. W obu głosowaniach kandydaci otrzymali po 9 głosów przy jednym wstrzymującym się.

 

W dalszej kolejności radni przystąpili do wyboru starosty braniewskiego. Radna Katarzyna Maciejewska do objęcia tej funkcji zgłosiła kandydaturę Karola Motyki. Po prezentacji kandydata komisja skrutacyjna przeprowadziła głosowanie.  Za wyborem Karola Motyki na stanowisko starosty powiatu opowiedziało się 9 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

 

Następnie wybrano wicestarostę, oraz członków zarządu. Wicestarostą został Mirosław Kudliński (9 głosów za, przy 1 wstrzymującym się). Na pierwszego etatowego członka zarządu radni wybrali Krzysztofa Kowalskiego (9 głosów za, przy 1 wstrzymującym się). W zarządzie zasiądą także dwie kobiety: Małgorzata Wojtas i Katarzyna Maciejewska.  

 

Na pierwszej sesji radni ustalili również pensje starosty. Wynosić ona będzie 10 180 złotych brutto. Na wynagrodzenie składa się pensja zasadnicza - 4700 zł, dodatek funkcyjny - 1900 zł, dodatek za wysługę lat - 20% wynagrodzenia zasadniczego tj. - 940 zł, dodatek specjalny - 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 2640 zł. Uchwałę dotyczącą wynagrodzenia starosty poparło 10 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosowania.

 

Redakcja TVBraniewo24
I sesja Rady Powiatu Braniewskiego
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (58)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawe
06.12.2018, 12:33
ciekawe
co ten w kratkę podwójny kierownik taki potulny?
Ola
06.12.2018, 11:12
Ola
Mój komentarz został usunięty , a podałam informacje, jakie podaje GUS-odnośnie stopy bezrobocia w Powiecie Braniewskim-to około 20%(dane z września br.)Polska 5,7%
Bezdomny
30.11.2018, 15:18
Bezdomny
Bydło przy korycie.
domny
01.12.2018, 23:38
domny
mało brakowało by tak się stało
Mieszkaniec Braniewa
02.12.2018, 13:10
Mieszkaniec Braniewa
Polska Zjednoczona Partia Premii i Stołków Niech Żyje! Niech Żyje! Niech Żyje!
do peło
06.12.2018, 12:38
do peło
Lesio odpuść sobie te złośliwości, oni przynajmniej coś robią, a nie tylko obiecują żeby do koryta się dostać
Mieszkaniec Braniewa
06.12.2018, 13:46
Mieszkaniec Braniewa
Oczywiście, że , "robią", a najlepiej im wychodzi program Koryto+. A przypominasz sobie jak krzyczeliście na sesjach o bezzasadności wyboru etatowego członka zarządu Czesiu?
mops
06.12.2018, 20:08
mops
lesio już u jarka?
Urodzony w Braniewie
28.11.2018, 17:46
Urodzony w Braniewie
Grupa separatystów pochodzenia pseudoukraińskiego nie dała rady przejąć władzy. Obrazili się na szczęście. Jeden z nich założył komitet Lokalni Patryjoci. Na terenie gminy Wilczęta BP "wygrał" (czytaj kupił głosy) i tam pięknie mu poszło. W innych gminach niemal zero. Przez wszystkie lata obecności wziął ponad 500 000 PLN różnych uposazeń. Teraz razem z resztą nibyradnych działa jak separatystow. Ktoś napisał, że Putin napadł Ukrainę a kwiat demokracji uciekł z sesji inauguracyjne. Porównanie dobre. Może niech jadą do Donbasu wspierać niepodległość Wielkiej Ukrainy. Założę się, że taki (Pan) Bogdan Pochodaj to nawet nie wie kiedy dokładnie powstała Ukraina jako państwo. Doświadczenie demokratyczne już mają, więc tam jest szansa pokazać na co ich stać. Władze Ukrainy już pokazały jak budować silny i niepodlegly kraj. Fajnie było w ich sejmie, jak głosowali za stanem wojennym - pobili się. Nasi Lokalni Patryjoci (psia ich mać) uciekli z sesji - może i lepiej. Nie byli na sesji to minus na diecie. Powodzenia nowym władzom Powiatu Braniewskiego.
Mieszkaniec Braniewa
01.12.2018, 10:43
Mieszkaniec Braniewa
Polska Zjednoczona Partia Premii i Stołków Niech Żyje! Niech Żyje! Niech Żyje!
Rysiek
27.11.2018, 18:32
Rysiek
Tak to jest jak się od klikudziesięciu lat kiwa to można się zakiwać. O co protensje doszło do klasycznej zamiany miejsc dwóch radnych i bilans jest na zero. Pan LD określa jednego z radnych kałużą a kim jest radny senior, a kim był 4 lata temu AM, ale jak działają na rzecz LD to Ok - taka polityczna moralność. W programie nie było to jest dobre a te kwiaty w rogu kupione na zlecenie LD to dla kogo były. Wstyd i tyle, a nowy burmistrz Fromborka to komu przywiózł wiąchę chyba nowej przewodniczącej a tu bęc. Jak teraz żyć ?
Królewna ma klasę?
26.11.2018, 22:32
Królewna ma klasę?
Kobieta z klasą nie plotkuje, nie mści się brzydko, nie kopie pod nikim dołków, nie snuje podłych intryg. Wnioski wyciągnij sam(a).
okkko
26.11.2018, 21:20
okkko
Królewnie z Fromborka, Dziagowi i reszcie PO-wskie sitwy powinni zmniejszyć diety za opuszczenie sesji. W samorządzie barwy partyjne nie są najważniejsze. Trzeba pracować dla WSZYSTKICH mieszkańców a nie dla stołeczków i kasy.
.......
26.11.2018, 18:54
.......
Oni wszyscy są „sprawnymi politykami” jeśli idzie o koryto. Obawiam się, że ich rządy doprowadzą ten powiat do ruiny, tam nikt nic nie umie. Każdy chce pare złotych bez roboty i tyle... Ktoś tam im naobiecywał coś, dla synów czy córek i poszliiii..... Im wszystko jedno PiS, PO czy PSL, umie czy nie umie, mądry czy głupi, byleby kasa się zgadzała.
kicia
26.11.2018, 17:24
kicia
Dama z wyrokiem wchodziła na salę dumna jak paw ,myśląc ,że ugra dwa koła co miesiąc za rajski ch.….a tu Bozia dietkę ciachnęła …...
mieszkaniec
26.11.2018, 12:34
mieszkaniec
Wstyd pani B T tak postępuje pedagog ,jaki pani daje przykład naszym dzieciom.Starsza osoba a zachowanie dziecka,porażka.