O bezpieczeństwie z zarządcami budynków

  • 26 listopada 2018, 15:01
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
O bezpieczeństwie z zarządcami budynków fot. PSP
20 listopada br. w siedzibie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyło się spotkanie z zarządcami i administratorami obiektów w ramach realizowanego programu „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”.

Głównym celem spotkania było uświadomienie zagrożenia ze strony tlenku węgla oraz przyczyn jego występowania.

W trakcie spotkania strażacy przypomnieli  i omówili obowiązki zarządców w zakresie przeglądów technicznych budynków oraz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Spotkanie to również przypomnienie zasad postępowania w przypadku powstania pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz obecności przy działaniach straży pożarnej i funkcjonariuszy policji. Obecność policjantów ma charakter typowo prewencyjny w tym ustalenie przyczyn powstania pożarów sadzy.

Warto przypomnieć, że odpowiedzialność za stan przewodów kominowych ponoszą administratorzy, właściciele, użytkownicy oraz zarządcy obiektów. W nagminnie powtarzających się przypadkach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej w tym systematyczności kontroli i czyszczenia przewodów kominowych mogą być wystawiane mandaty karne. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.