Policjanci z Fromborka otrzymali nowoczesną łódź patrolową

Policjanci z Fromborka otrzymali nowoczesną łódź patrolową fot. KPP w Braniewie
We fromborskim porcie odbyło się uroczyste przekazanie funkcjonariuszom z Posterunku Policji we Fromborku łodzi motorowej wartej ponad 400.000 złotych.Jest to najnowocześniejsza jednostka pływająca na wodach Warmii i Mazur będąca w dyspozycji policji. Dzięki niej funkcjonariusze będą mogli jeszcze szybciej interweniować, gdy tylko ktoś wypoczywający nad Zalewem Wiślanym będzie potrzebował pomocy.

W środę (28.11) we Fromborku odbyło się uroczyste przekazanie łodzi służbowej R-1 Parker 800 Pilothouse. Najpierw w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Frombork miała miejsce krótka prezentacja multimedialna, która zawierała podstawowe informacje dotyczące łodzi. Zaprezentowano także film z jej wodowania. W spotkaniu zorganizowanym przez nadkom. Tadeusza Telengę Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie oraz Zbigniewa Pietkiewicza Burmistrza Fromborka uczestniczyli – Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Karol Motyka Starosta Braniewski z przedstawicielami urzędu, ks. prałat Leszek Galica kapelan policji, ks. prałat Jacek Wojtkowski proboszcz Parafii Katedralnej we Fromborku oraz Karolina Motyka-Kozioł dyrektor Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu.

Po tej części goście wraz z policjantami przemieścili się do portu, gdzie Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Wicewojewoda Warmińsko - Mazurski wręczyli Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie klucze do łodzi. Z rąk insp. Tomasza Klimka klucze trafiły do kierownika Posterunku Policji we Fromborku. Następnie kapelan policji ks. prałat Leszek Galica poświęcił łódź.

Zakup jednostki pływającej możliwy był dzięki środkom z Programu Modernizacji Policji, Funduszu Wsparcia Policji na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim oraz rezerwy celowej. Nowy nabytek o wartości ponad 400.000 złotych, to R-1 Parker 800 Pilothouse.

Policyjna łódź motorowa służy do patrolowania akwenów, prowadzenia akcji ratunkowych zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz wszelkich akcji w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osób. Jest ona dostosowana do tego, aby pełnić służbę na wodach morskich. Blisko 8-metrowa łódź jest wyposażona w 2 czterosuwowe silniki przyczepne o zapłonie iskrowym o mocy 150 KM każdy. Pojemność silników 3 litry (na jeden silnik). Maksymalnie może przewozić 6 osób, a prędkość, którą może rozwinąć, jest nie mniejsza niż 40 węzłów. Jednostka jest wyposażona m.in. w radar technologii 4G i echosondę, zlewozmywak, kuchenkę, lodówkę, toaletę manualną zabudowaną.

Pierwszy patrol łodzią po wodach Zalewu Wiślanego już w maju przyszłego roku. Na Warmii i Mazurach policjanci mają do dyspozycji 32 łodzie różnego typu.

Informacja prasowa
Policjanci z Fromborka otrzymali nowoczesną łódź patrolową
— KPP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.