Braniewscy strażacy pożegnali kolegę, który odszedł na emeryturę [wideo]

30 listopada 2018 r. w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyła się uroczystość pożegnania st. asp. Marka Stankiewicza.

St.asp. Marek Stankiewicz służbę rozpoczął w 1999 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie. Zaczynał jako ratownik. Od 2006 roku przez dwa lata kontynuował służbę na Powiatowym Stanowisku Kierowania - przyjmował zgłoszenia, dysponował do zdarzeń jednostki strażackie. 1 listopada 2008 roku został mianowany kierownikiem Sekcji ds. Operacyjno-Szkoleniowych. Po 6 latach, na własna prośbę, wrócił na stanowisko dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Braniewie.

 

W trakcie blisko 20 - letniej służby ukończył Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Szkołę Aspirantów w Poznaniu. Odznaczony złotym, srebrnym i brazowym medalem  „Za Zasługi dla Pożarnictwa”  oraz brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

 

W piątkowej uroczystości, oprócz kierownictwa PSP w Braniewie strażaków i pracowników komendy, wzięli udział: Komendant Miejski PSP w Elblągu - kpt. Łukasz Kochan oraz były Komendant PSP w Braniewie mł.bryg. w st. sp. - Władysław Szczepanowicz.

Po pożegnaniu ze sztandarem komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko podziękował za lata spędzonej służby, a strażacy wręczyli st.asp. Markowi Stankiewiczowi pamiątkowy prezent.


- Żegnamy bardzo dobrego kolegę i dobrego strażaka. Być może najlepszego dyspozytora, czy dyżurnego. Marek przez całą swoją służbę reprezentował nasza komendę, ale również komendę wojewódzką w piłce siatkowej – mówił w trakcie uroczystości mł.bryg. Wojciech Jaroszek zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie.

 

Redakcja TVBraniewo24
St. asp. Marek Stankiewicz przeszedł na emeryturę
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (16)

Udostępnij:
Oceń: