Oddali krew potrzebującym w ramach akcji "Nasza Krew-Nasza Ojczyzna"

  • 5 grudnia 2018, 22:48
  • chor.szt. SG Jacek Wojtalik Prezes Klubu HDK PCK przy Placówce SG w Braniewie
  • Wydarzenia
Oddali krew potrzebującym w ramach akcji fot. WMOSG
We wtorek(4.12) w Placówce Straży Granicznej w Braniewie odbyła się zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji "Nasza Krew-Nasza Ojczyzna". Akcję zorganizował Klub HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie i Regionalne Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Elblągu.

4 grudnia 2018 roku odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka krwi. Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 30 Krwiodawców. Dwudziestu ośmiu Honorowych Dawców Krwi oddało łącznie 12 600 ml krwi pełnej. Uznanie należy się szczególnie 5, którzy oddali krew pierwszy raz. Postanowili oni rozpocząć swoje dorosłe życie, od pomocy drugiemu człowiekowi.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna".

Akcja Honorowego Oddawania Krwi z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem "NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA" dotychczas zorganizowana była sześciokrotnie. W latach 2012-2017 około 14 800 krwiodawców w całej Polsce oddało 6 665 litrów krwi i jej składników.

 

chor.szt. SG Jacek Wojtalik Prezes Klubu HDK PCK przy Placówce SG w Braniewie

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.