Prezenty na specjalne okazje – 5 propozycji

Nie jest łatwo znaleźć idealny prezent na szczególną okazję. Czasem trzeba poznać kilka inspiracji, by wyszukać upominek podkreślający wyjątkowy charakter chwili, w której został wręczony. Zobacz kilka propozycji niezwykłych prezentów na specjalne okoliczności.

Obrazek nad kołyskę z pozytywką – prezent na chrzest

Pięknym prezentem na chrzest będzie urocza pamiątka tego wydarzenia w postaci obrazka nad kołyskę albo nad łóżeczko. Dziecko może zasypiać przy melodii granej przez śliczny drobiazg, a sam upominek po latach przypomni ważną okazję. Aby uruchomić pozytywkę, wystarczy lekko nacisnąć na tył przedmiotu. Obrazek z uśmiechniętymi aniołkami albo Madonną z Dzieciątkiem idealne pasuje jako podarunek upamiętniający chrzest. Będzie też znakomitą, elegancką ozdobą wykonaną z materiałów o najwyższej jakości. Stworzony ręcznie, z dbałością o każdy szczegół, wyróżnia się na tle masowo produkowanych przedmiotów.

Bransoletka z dziesiątką różańca – prezent na Pierwszą Komunię

Wspaniałym prezentem dla dziewczynki, wręczonym z okazji Pierwszej Komunii, może być delikatna, filigranowa bransoletka z dziesiątką różańca. Stworzona ze szlachetnego srebra, prezentuje się zachwycająco. Stanowi zarówno ozdobę, jak i przedmiot o religijnym przeznaczeniu, dlatego świetnie nadaje się jako upominek na tak szczególną okazję w życiu dziecka. Bransoletka składa się z klasycznego łańcuszka. Posiada też ozdobne paciorki oraz misternie zdobiony krzyżyk. Tradycyjny różaniec został przekształcony w nowoczesny przedmiot w młodzieżowym stylu, co dodatkowo akcentuje jego wyjątkowość. Piękne prezenty na specjalne okazje znajdziesz pod adresem https://www.holyart.pl. Znajdziesz tam pamiątki ważnych wydarzeń, upominki religijne i inne drobiazgi, dzięki którym wyrazisz swoje uczucia wobec najbliższych.

Wisiorek z krzyżem św. Benedykta – prezent na bierzmowanie

Świetnym sposobem upamiętnienia bierzmowania jest wręczenie krzyża św. Benedykta, wykonanego ręcznie z drewna oliwkowego. Upominek prezentuje się niezwykle, zwracając uwagę dopracowaniem najmniejszych szczegółów. Przybite do krzyża ciało Jezusa oraz medalik świętego Benedykta są posrebrzane. Rzemieślnik, który stworzył to miniaturowe dzieło sztuki, dołożył wszelkich starań, by wykonać niezwykły przedmiot. Dbałość o detale widać na każdym etapie obróbki – od wyboru materiału, aż do umieszczenia maleńkiego medalika wewnątrz krzyża. Wisiorek można nosić jako ozdobę albo potraktować jako dekorację sypialni.

Pamiątka ślubu – obrazek Świętej Rodziny

Dobrym pomysłem na podkreślenie szczególnego charakteru dnia ślubu będzie podarowanie młodej parze obrazka ze Świętą Rodziną. Pamiątka wykonana z proszku marmurowego techniką reliefu wygląda niepowtarzalnie. Obrazek posiada mały haczyk na tylnej części, dlatego można zawiesić go na ścianie, by przez kolejne lata przypominał o pięknym dniu, kiedy dwie zakochane osoby uroczyście wyznały sobie miłość.

Bransoletka z napisem „kocham Cię” – prezent na Walentynki

Znakomitym podarunkiem walentynkowym będzie skórzana bransoletka udekorowana odciśniętymi słowami „kocham Cię” w różnych językach. Ozdoba z pewnością sprawdzi się jako prezent z okazji święta zakochanych. Warto zdecydować się na wariant w ulubionym kolorze bliskiej osoby, by dodatkowo spersonalizować podarowany drobiazg.

Prezenty na specjalne okazje powinny budzić skojarzenia z momentem, kiedy zostały wręczone i przywoływać wspomnienia. Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowy podarunek,  możesz zainspirować się powyższymi propozycjami. Każda z nich doskonale sprawdzi się w trakcie przywołanych okoliczności wymagających wręczenia niebanalnych upominków.

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń: