Mąż znęcał się nad żoną. Awanturował się, poniżał i groził kobiecie

  • 18 grudnia 2018, 19:45
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 62-latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu do braniewskiej komendy Policji zgłosiła się mieszkanka powiatu, by zawiadomić, że jest krzywdzona przez swojego męża. Gdy w jednym z pomieszczeń kryminalni przesłuchiwali zgłaszającą, patrol prewencji natychmiast pojechał pod wskazany adres, by zatrzymać agresora. Drzwi funkcjonariuszom otworzył pijany 62-latek. Z mieszkania został doprowadzony wprost do policyjnej celi.  Mając pewność, że kobiecie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo kryminalni przystąpili do dalszej pracy.

- Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy 62-latek od sierpnia br. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Pijany mężczyzna wszczynał awantury, podczas których zakłócał spoczynek nocny swojej żony, poniżał ją i groził - mówi sierz. sztab.Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wspólnie z prokuratorem zawnioskowali o tymczasowy areszt dla agresora. Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował, że najbliższe 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę do  5 lat pozbawienia wolności. 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ror
29.12.2018, 22:22
ror
sprać dziada jednego