O krok od tragedii. Pijany 22-latek na dachu kamienicy

  • 19 grudnia 2018, 19:44
  • sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz Oficer prasowy KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Szczęśliwie zakończyła się wieczorna interwencja braniewskich policjantów i strażaków wobec 22-latka, który nietrzeźwy wspiął się na dach 3- piętrowej kamienicy przy ul. Kościuszki w Braniewie. W pewnym momencie zaczął zsuwać się w dół po oblodzonej blasze. Na szczęście mundurowi natychmiast ruszyli mu z pomocą, łapiąc go i siłą wciągając do wnętrza budynku. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj (18.12.2018) około godz. 21:45 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że pijany mężczyzna wspiął się na dach trzypiętrowego budynku. Pod wskazany adres natychmiast wysłano patrol. Na miejscu czekała straż pożarna oraz karetka pogotowia. Policjanci ustalili jak 22-latek wszedł na dwuspadowy dach kamiennicy i ruszyli jego śladem. Wiedzieli, że każda mijająca sekunda może tak naprawdę zadecydować o ludzkim życiu, musieli więc szybko działać.

Funkcjonariusze przez kilkanaście minut prowadzili rozmowy z pijanym mężczyzną. Policjanci wiedzieli, że sytuacja, w której się znajduje stanowi zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

- 22-latek siedział na oblodzonym, stromym, dwuspadowym dachu pokrytym blachą. Swoje zachowanie tłumaczył problemami osobistymi - informuje sierż.szt. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej komendy policji.  

Patrol namawiał mężczyznę, by nie wykonywał żadnych gwałtownych ruchów i poczekał na przyjazd specjalistycznego sprzętu.

W pewnym momencie 22-latek wstał i próbował zejść na balkon znajdujący się na trzecim piętrze kamiennicy. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Znajdując się na wysokości około 3 metrów od balkonu mężczyzna poślizgnął się i zaczął zjeżdżać na plecach w dół po dachu. Policjanci i strażacy złapali go podczas tego zjazdu i siłą wciągnęli do środka budynku.

Przestraszonego i roztrzęsionego 22-latka mundurowi przekazali pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz Oficer prasowy KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nolo
20.12.2018, 21:07
Nolo
Idiota kretyn jak nożna nazwać jeszcze to coś co ma 22 lata mogli go tam zostawić imbecyl
Hahah
19.12.2018, 22:04
Hahah
Przemo dał by radę wjeżdżać do góry
Ddka
19.12.2018, 21:46
Ddka
Dajesz przmusss wariacik xd
Przemek
19.12.2018, 20:54
Przemek
I tak Cię kocham !
Hmmm
19.12.2018, 20:35
Hmmm
"...zsuwać się w dół po oblodzonej blasze" "...zaczął zjeżdżać na plecach w dół po dachu." Doprawdy, niezwykle ciężko byłoby to zrobić w górę !