Baranówka: Siedem zastępów straży gasiło pożar świetlicy

  • 28 grudnia 2018, 11:02
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Baranówka: Siedem zastępów straży gasiło pożar świetlicy fot. PSP w Braniewie
27 grudnia br. około godz. 14:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Baranówka w gm. Frombork. Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że pożarem objęta jest konstrukcja dachu budynku.

Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz cztery pojazdy ratownicze należące do jednostek OSP Frombork, Wielkie Wierzno i Jędrychowo. Działania gaśnicze jako pierwsi rozpoczęli strażacy – ochotnicy z OSP Frombork, którzy przystąpili do gaszenia palącej się konstrukcji dachu oraz sprawdzili czy nie ma osób w obiekcie świetlicy wiejskiej i komórkach gospodarczych.

- Po dojeździe dodatkowych zasobów ratowniczych strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozpoczęli działania gaśnicze od wewnątrz palącego się budynku. Dodatkowo w działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny z którego gaszono pożar - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Strażacy po opanowaniu pożaru skupili się na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych konstrukcji zniszczonego przez pożar dachu oraz dogaszeniu ukrytych zarzewi ognia. 

Działania gaśnicze na miejscu pożaru trwały ponad dwie godziny. W godzinach porannych 28 grudnia służba dyżurna SKKP w Braniewie skierowała ponownie trzy pojazdy ratownicze na miejsce pożaru w celu dogaszenia pogorzeliska.

Informacja prasowa

Zdjęcia (22)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
28.12.2018, 17:38
xyz
kto ma klucz od świetlicy, ten powinien odpowiedzieć za zniszczenia. W święta ktoś musiał w niej przebywać
Michu
28.12.2018, 13:05
Michu
Sylwestra nie bedzie w tym roku w Baranówce
Sylwester
28.12.2018, 14:55
Sylwester
A właśnie że bede
..
29.12.2018, 22:10
..
haha